Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 12cm hosszúságú mini ágyút...

Mr.brown kérdése:

12cm hosszúságú mini ágyút milyen acélból csináljak? (ami jó nagy nyomást kibír)

Figyelt kérdés

A suliba már csináltam egyet, de az lágyacélból volt és minta is a tanárom, hogy ne tömjem tele, de azért ez sem piskóta. Szeretnék egy újat csinálni amit már egy kicsit jobban kidolgozok. Azt elfelejtettem leírni, hogy olyan anyag kéne amit esztergálni is lehet, én bronzra gondoltam csak azt nem tudom, hogy lehet-e esztergálni.

Előre is köszi!



2012. febr. 3. 17:38
 1/9 A kérdező kommentje:
A50-es acélból csináltam.
2012. febr. 3. 17:39
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát anyag szempontjából az A50 talán azért nem a legjobb, mert tele van kénnel és foszforral.

Én valami KL-es anyagot ajánlanék. Egyébként függ majd a falvastagságtól is. Méretezned kéne a szerkezetet összetett igénybevételre. Egyébként a bronz forgácsolható.

2012. febr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Speciális anyagokkal kereskedő nagykerekben lehet venni vastagfalú, kis átmérőjű, forgácsolható csöveket nyomástartó edényekhez (varrat nélküli).

Persze, méretezni kell, de azt csak akkor tudod, ha van fogalmad a nyomás csúcsértékéről, ami 1000 ...10000 bar-os nagyságrendű lehet, de fogalmam sincs mekkora.

Ez erősen függ pl a lövedék szorulásától a csőben!

Ha sikerült kiderítened, legalább a kazán-formulával ellenőrizd, és ne feledkezz meg a biztonsági tényezőről!

2012. febr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a lágyacél azért nem rossz, mert igaz, hogy deformálódhat a cső, de viszonylag nagy a szakadási nyúlása, és repedéskor kevésbé szilánkosodik.
2012. febr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mégvalami: egy miniágyú semmivel sem veszélytelenebb, mint egy pisztoly! Nagyon vigyázz vele!

Mikor telefonkönyvre lőttünk, a 4,5 mm-es légpuska a 60. oldalig fúródott be, a 8 mm-es miniágyú a 400.-ig! Több száz méterre elrepül a lövedék, és gellert is kaphat!

2012. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Te miből csináltad az ágyúdat, ha szabad kérdeznem?
2012. febr. 4. 16:20
 7/9 A kérdező kommentje:
A méretek megvannak, de mi az a KL?
2012. febr. 4. 17:34
 8/9 anonim ***** válasza:

A KL-es acélok nyomástartó acélok. Nagy nyomású tartályokhoz szokták használni.

De mint említettem, mindenképp méretezz. Az anyagminőség főleg a falvastagságot fogja befolyásolni. Tehát ettől függ majd pl. a szerkezet tömege.

2012. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már elkeztem egy A50-es(lágy) acélból csinálni.A legkisseb falvastagság 3mm, a legnagyobb 7mm, a furat 6mm. Feketelőporral fogok dolgozni szóbal remélem, hogy nem robban szét. Minden esetre azért távolból fogom nézni.
2012. febr. 24. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!