Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges vajon az örökmozgó...

Lehetséges vajon az örökmozgó megalkotása?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 22:00
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

gondolom a legtöbben a delfines, és ahhoz hasonló örökmozgókra gondoltak: [link]

én teljesen más elképzeléssel futottam neki

2009. júl. 9. 09:12
 12/40 anonim válasza:
69%
Nem lehetséges. Már a 18. században bebizonyították, hogy nem lehet. Ugyanis egy gép nem végezhet több munkát, mint amennyi energiát belefektetünk! Vagyis mindig energiát kellene befektetnünk! Ez pedig lehetetlen! Ennyi:) Csak figyeltem fizikán! =)
2009. júl. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehetséges és még nem is alkotta meg senki. Viszont a világegyetem egésze igen sokáig mozgásban fog maradni! :-)
2009. júl. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehetséges mert a világegyetem sem fog örökké létezni.
2009. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
61%
Pedig létezik örökmozgó: Az atom körül keringő elektron leáll valaha is? Mi a helyzet a szupravezetőkben keringő árammal? 0 ellenállás mellett azok is örökké fognak keringeni.
2009. júl. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
nem igaz amit írsz utolsó! mivel abban a pillanatban amint a hűtést megszünteted vége a mutatványnak. ráadásul az abszolút 0-fokot sem tudjuk elérni.
2009. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
80%
ja és a kérdésre: nem lehet.
2009. júl. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
49%
De az űrben nem kell hűteni, ott 0 K környékén van a hőmérséklet...
2009. júl. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim válasza:
100%
Nekünk embereknek nem egy űrben forgó golyóra van szükségünk, hanem minél kisebb befektetett energia árán minél nagyobb teljesítményt érjünk el-->a legnagyobb hatásfok! Örökmozgónak-->perpetuum mobile-nak hívjuk azt amivel munkát is tudunk végeztetni. így az űrben forgó golyó, forog ugyan, de azzal mi nem érünk el semmit!
2009. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
76%

Szép válasz: a tudomány jelenlegi állása szerint nem lehet. Ugyan ezt soha nem tudjuk bizonyítani (valaminek a nem létét elég nehézkes), akkor sem, ha a tétel helyes, de annyira nagyon-nagyon-nagyon biztosak vagyunk benne, hogy tényként kezeljük a dolgot.

Persze ha valaki mégis találna ilyet, nagyon boldogok lennénk és nem jönne az olajmaffia, meg a hasonló baromságok, amivel az áltudósok riogatnak, de meggyőződésem, hogy ilyen soha nem lesz. Ez személyesen nekem legalább akkora csalódás, mint az, hogy a csillagközi utazás is gyakorlatilag megvalósíthatatlan...

2009. júl. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!