Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Baromira zavar, hogy biciklizé...

Baromira zavar, hogy biciklizés közben ebben a melegben egy pillanat alatt tiszta víz a pólóm. Azt találtam ki, hogy egy kézitörülközőt a hátamra kötök, hogy a pólóm alatt legyen és felszívja. Ezzel jobban járok vagy rosszabbul?

Figyelt kérdés
Úgy értem, oké, hogy felszívja, de nyilván melegebb is lesz. Plusz ott lesz egy hátizsák is a hátamon (bringakörútról van szó).
2012. júl. 5. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Azért izzadsz, hogy hűtse a tested. Így lerontod a hűtés hatásfokát. Bármilyen kellemetlen, az izzadás hasznos. Inkább a szellőzést próbáld valahogy javítani, hogy a szél szárítson.
2012. júl. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Azért izzadsz, mert meleged van. Ha izzadsz, akkor nem lesz meleged. Ha beteszel egy törülközőt a pólód alá, akkor meleged lesz, ergo izzadni fogsz, és folyamatosan. A legjobb megoldás, ha póló nélkül bicózol, mert akkor nem izzadsz el, de vigyázz, le ne égj!
2012. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És ha lehet, a hátizsákot próbáld a bringára kötni, ne a hátadon legyen. Amiatt zavaró igazán az izzadságtól nedves póló.

Ha nem tudod levenni, akkor bő, jól szellőző, lehetőleg könnyű pamut pólót vegyél fel, világos színben (műszálasat semmiképpen ne). És reménykedj a menetszélben. :)

2012. júl. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A csomagtartón lesz egy másik hátizsák alapból, de egy a hátamon lesz. 5 napra megyünk, muszáj kettőt vinni.
2012. júl. 5. 21:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Csomagtartót a legtöbb biciklire lehet előre is, és hátulra is szerelni. A hátat pedig tehermentesíteni célszerű. Én ezt tenném.
2012. júl. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a turkálóban vettem 150(!!!) azaz százötven forintért alig használt biciklis pólót, ami boltban legalább 8-10 ezer forint. Vegyél te is, egy lejtmenetben megszárad, mert műszálas, és jó, mert testre simul, kicsi a légellenállasa, de mégsem meleg.
2012. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!