Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Villanymotor áramfelvétele?

Villanymotor áramfelvétele?

Figyelt kérdés

Ha egy motor 1200 W-os az azt jelenti, hogy óránként 1200 W-ot fogyaszt?

1200 W-os motor, fűnyíróban, ma 1,5 órát dolgoztam vele. Tehát elvileg 1,8 kW-ot fogyaszott. Amikor kezdtem a munkát 417 kW-on állt a mérőóra, amikor végeztem 1,5 óra elteltével 417,4-et mutatott. Semmi más fogyasztó nem volt és persze termelő se. Mi történt? A fűnyírónak nem lehet szabályozni a fordulatszámát.



2012. júl. 23. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
A villamos fogyasztásmérő nem minden esetben a valós fogyasztást mutatja. Ezt úgy kell érteni, hogy az órán ráírva kell lenni egy "szorzótényezőnek" amivel a fogyasztást megszorozzák. Ez azért van, mert a fogyasztásmérőben (gyártótól függ) feszültség illetve áramváltó tekercs van, de nem minden fogyasztásmérőben helyeznek el ilyet. Szerintem azért tapasztaltad amit leírtál, mert olyan a fogyasztásmérőd, amiben ilyen lehet.
2012. júl. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

lemaradt:


Ajánlom figyelmedbe az utolsó előtti sort a táblázatból:

[link]


További szép estét!

2012. júl. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A "háztartási" fogyasztásmérőknél minden esetben a számok által mutatott értékek után számláznak, semmiféle szorzó

nincs a dologban.

Amit említettél azt a bizonyos sort, az arról "szól", hogy milyen áramváltóval használják azt a bizonyos órát, mert nem megy át az órán 100-300A, csak 5....

Azért kevesellem a leolvasott (mért) fogyasztást, még akkor is, ha az a bizonyos motorteljesítmény maximális terhelésnél értendő és fogyaszt annyit, Te pedig nyilván nem vetted állandóan a maximumot igénybe...

2012. júl. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Rendben, elnézést kérek kedves harmadik! Azt hittem villanyszerelő létemre láttam már annyi fogyasztásmérőt, hogy ezt tudjam, de ezek szerint tévedek. Mellesleg a mi fogyasztásmérőnk is áramváltós.


A fűnyíróról.

Én még nem találkoztam olyan elektromos fűnyíróval, amit össze-vissza lehet tekergetni, hogy most csak 20%-on van kedvem működtetni a motort... Felesleges rá fordulatszámszabályozó, nem porszívó az.

De ne hallgass rám kedves kérdező, én csak egy hülye villanyszerelő vagyok.

2012. júl. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom szabályozni a ford.számot. Nem azért írtam, csak hogy a fűnyíró állandó fordulaton üzemel. Nem úgy van, h az 1200 w-ot állandóan leadja? Amúgy ez pontosan milyen fajta lehet? Egy fázisú vált. áramú? Vagy normál körülmények között az 1200w egy részét adja le? Pl. Vastagabb fű esetében növekszik a felvett teljesítmény?
2012. júl. 23. 23:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Először is :

"Ha egy motor 1200 W-os az azt jelenti, hogy óránként 1200 W-ot fogyaszt?" A Watt a teljesítmény, azt nem lehet fogyasztani. A Watt-óra (Wh) az amit fogyaszt a géped. És igen, a terhelés hatására változik a felvett teljesítmény. Mindemellett a villanymotor nem ohmos terhelés, hanem ohmos-induktív. Tehát van neki valós teljesítménye, amit a kés forgatására, fű levágására használ, és van képzetes, ami a motortekercsek felmágnesezésére szolgál. A képzetes teljesítmény nem valódi teljesítmény, hiszen nem munkára fogható. Az után talán nem is kell fizetni, habár a szolgáltató nem szereti. Lehet, hogy az órád csak a valóst energiafogyasztást méri és a motorod teljesítményéből csak 230 Watt valós, 970 VA képzetes teljesítmény.

2012. júl. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

igen, ez valóban így van, viszont a fűnyírómotoron van egy kondenzátor, ami pont ezt a meddő teljesítményt hivatott kompenzálni. a fizetéssel most nem igazán vagyok képbe, hogy kell-e vagy nem, de az igaz, hogy a szolgáltató nem szereti.

Az 1200W az a tengelyről levehető teljesítmény, ennél a motor többet vesz fel még akkor is, ha a betonom forgatod a kést, nem a fűben. Ez a hatásfok miatt van. aztán ahogy melegszik a motor, a tekercs ellenállása is növekszik, ami megint csak növeli egy kicsit a felvett teljesítményt. Aztán ott a cos (fí) érték. Ez az, amit az előző válaszoló már kifejtett, az induktív meddő teljesítmény kapcsán. Ezt az értéket javítja a kondenzátor. ez az érték annál jobb, minél közelebb van az 1-hez.

2012. júl. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
OK, de ha a betonon forgatva is valamivel több mint 1200W-ot vesz fel akkor a 1,5 óra fűnyírás után miért csak 400 W-al növekedett a számláló?
2012. júl. 25. 10:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondtam, hogy nincs áramváltó a fogyasztásmérőhöz, pusztán azt, hogy akár van benne, akár nincs, mindig a számláló által mutatott érték alapján számláznak (azt, amit a kérdező is leolvasott), ez van leolvasott értékként feltüntetve a villanyszámlán, háztartásban soha semmiféle szorzó ezt követően nincs.
2012. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!