Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Házilag milyen anyagokból...

Házilag milyen anyagokból lehetne csinálni egy olyan láva lámpát, ami szobahőmérsékleten is működik?

Figyelt kérdés
Szóval egy szigetelt aljzattal rendelkezne, és LED világítaná, és egy ellenállás fűtené, de csak annyira, hogy legyen valamekkora cirkuláció. Persze, ha ilyet nem lehet, akkor érdekelne, hogy szokványosat hogy lehetne, mert gondolom, szén-tetrakloriddal kevert viaszt nem tudok csinálni.

2012. aug. 5. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt így nem tudom a sima lávalámpákat azért üzemeltetik sima izzóval mert annak a hője képes felmelegíteni a folyadékot amiben úszik a cucc és azt is fel lazítja a hő. ledes világítással ezt sehogyan nem oldod meg és tudtommal akármilyen fűtési megoldás nem jó mert attól felrobbanhat mert ugye nyomás keletkezhet. Szerintem célszerűbb ha veszel 1-et, 3 ezer körül már kapsz.
2012. aug. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pont takarékosabbat akarok, hogy csak keringetnie kelljen. Ahhoz pedig nem hiszem, hogy nagy teljesítmény kell. Amúgy, ha nem fűtöm nagyobb teljesítménnyel, mint az égő, akkor nem fűti jobban, mint az égő. De kéne valami olyan anyag, amit lehet színezni, és mondjuk olyan 30-40 fok körül sűrűbb a körülötte lévő anyagnál, efölött pedig ritkább.
2012. aug. 6. 11:15
 3/4 A kérdező kommentje:
Tettem étolajba gyertyát, de az már hidegen is a tetején van, aztán ha felmelegszik, láthatatlan lesz, ha lehűl, akkor pedig szintén a tetején szilárdul meg.
2012. aug. 6. 17:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Ide valami sűrű "víz szerető" anyagot és "zsír szeretőt" kell összeönteni. A színezék is hasonlóan ehhez és ahhoz vonzódó, vagyis csak olyan jellegű anyagban oldódó kell legyen.


A mozgáshoz a lényeg, hogy alulról több hőt kapjon és a teteje jobbam hűljön, vagyis hidegebb legyen. Így mindig meg van a cirkuláció. Viszont ehhez energia kell, sajnos. Különben ha találsz is megfelelő anyagot, kisebb hő különbség hatására a mozgás is lassabb lenne.


Közben keresgéltem a neten. Nagyjából jól írtam de itt találsz gyakorlatiasabb ötleteket is: [link]


Sőt a kereső oldalt is belinkelem mert így még egyszerúbb:

[link]


Jó szórakozást! :-)

2012. aug. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!