Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem létezik ilyen...

Miért nem létezik ilyen logaritmus azonosság?

Figyelt kérdés

Tehát általánosan miért nem igaz, hogy


log(a,b) = log(a^2,b^2)


[Szóban, hátha valaki nem jártas a számítógépes felírásban: A alapú logaritmus B; illetve A a négyzeten alapú logaritmus B a négyzeten]


Mert egyszerűen ez mindig igaz, még sincs semmiféle szabály rá. Pl.:


log(3,9) = log(3^2,9^2) = log(9,81)


Mindkettőnek az értéke 2.


2009. júl. 26. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy nem igaz?


log(a^2,b^2) = (lg b^2)/(lg a^2) = 2*lg b/2*lg a = lg b/lg a = log (a,b)

2009. júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Teljesen tiszta!


Csak én mutattam ez több matektanárnak is, hogy van-e erre azonosság, és szerintük nincs. Ami nyilván igaz, de attól még ez egy tökéletesen használható "trükk". Kösz még egyszer.

2009. júl. 26. 14:02
 3/9 anonim válasza:
8%

nyár van, meleg van, szép lányok tangában szaladgálnak a strandon...

miért nem ott vagytok?

2009. júl. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
55%
tudom, hogy ez nem fórum, és off és minden...de ezen az utolsó hozzászóláson nagyon jót kacagtam! :D köszi :))
2009. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Igen, ez off. És te miért nem ott vagy, ahelyett, hogy számodra érdektelen kérdésekhez offolsz?
2009. júl. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Én ezt már sokszor használtam, nekem ez valahogy mindig evidens volt levezetés nélkül is :S
2009. júl. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem is feltűnt, de külön nem tanultuk, hogy ilyen létezik. Ezért kérdeztem.
2009. júl. 28. 15:28
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Ezek a "szabályok" nem kőbevésett törvényszerűségek. Pár perces levezetésekkel annyi ilyet kreálhatsz, amennyit csak akarsz. Némelyik hasznosan alkalmazható lehet számításoknál (ezeket akár tankönyvekbe is bekerülhettek), némelyik kevésbé. Amióta megalkották az elektronikus számológépeket, logaritmusok gyakorlati jelentősége minimálisra csökkent. 50 évvel ezelőtt egy mérnök naponta számolt logaritmusokat, napjainkban évek telhetnek el nélküle. 50 éve hasznos lehetett ilyen "trükköket" megjegyezni, ma nincs jelentősége. Főleg hogy ha mégis kellene, nagyon egszerűen levezethető
2009. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megjegyezném, hogy ez (megfelelő) tetszőleges hatványra is igaz, nem csak kettőre, de ez a levezetésből rögtön kiderül.
2009. júl. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!