Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Véleményetek szerint lehetne...

Véleményetek szerint lehetne ilyen hajókat építeni?

2009. aug. 11. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd a jövőben egyszer biztos lehet.
2009. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Építeni bármit lehet. Csak két probléma van velük:

1. Egy kicsit problémás légkörben használni az ilyen hajókat, mert nem kifejezetten arra lett kialakítva a formájuk, hogy egy bolygó szökési sebességét légkörön belül túl tudják lépni (valószínűleg jó néhány szerkezeti elemük felizzana és/vagy leszakadna a légellenállás következtében). Bár ha ezek csak a világűrben működnek és a Földdel űrsiklók tartják a kapcsolatot, akkor működhet a dolog (igaz, ahhoz meg nincs sem megfelelő számú és teherbírású űrsiklónk, sem megfelelő technológiánk, amivel sűrűbben indíthatnánk űrsiklókat).

2. Jókora méretük hasonló tömeget sejtet, amihez nagy tolóerejű hajtómű kell - olyan, amilyet ma még nem tud előállítani a rakétatechnika.

2009. aug. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyesmit úgy lehet építeni, ha kint az űrben rakják össze, pontosan azért, amit az előttem válaszoló már leírt. Ezeken annyi szirszar van, amik a fellövésnél egy pillanat alatt leszakadnak, mire kiérne az űrbe, egy nagy, használhatatlan vasdarab maradna belőle.
2009. aug. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ToXeN ***** válasza:
100%

Hát nézzük csak mi kellene még:

-Pajzs vagy erősebb páncél/burkolat (mert az űrben való "nagyobb" sebességű utazáshoz is kell pajzs, mert a részecskék -amik még vákuumban is vannak- szétszaggatnák a hajót, lásd: Star Trek-ben a Deflektor ezért volt <- van valóságalapja)

-Mesterséges gravitáció

-Mesterséges légkör

-Hajtómű (olyan ami nem kémiai reakciókon alapul)

-Megfelelő erőforrás, reaktor (ami képes ellátni a hajtóművet huzamosabb ideig)

2009. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak hajtóanyag van csak hasznositani nem tudjuk( még) =antianyagnak hivják.
2009. aug. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én is csak űrutazásra gondolok, nem légkörbe való belépésre. Nomeg szerintem is csak űrbe lehetne felépíteni.
2009. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!