Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mire használjuk a valóéletben,...

AWarriorA kérdése:

Mire használjuk a valóéletben, az érettségi által elvárt Logaritmus nevű műveletsort?

Figyelt kérdés
arra lennék én kíváncsi,hogy aki már leérettségizett az hol folytatta a tanulmányait,majd milyen munkát végez, ahol napi vagy legalább heti rendszerességgel szembesül ezzel a jelenséggel,vagy használja számolásra köszi szépen.

2012. nov. 15. 16:59
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
az első kommentelő bőven kifejtette...de ezt tudtam...viszont azt nem értem, hogy ha hegesztő leszek,vagy valami kétkezi munkás...és mivel egy mezőgazdasági suliba járok ezért sztem elég sokan azok lesznek. na nekünk miért kell ezt annyira tudni?
2012. dec. 25. 05:39
 12/19 2xSü ***** válasza:

Tehát a kérdés akkor nem az, hogy mire lehet a való életben használni a logaritmust, hanem hogy miért tanítják úgy általában. A két kérdés nem ugyanaz.


Nem feltétlenül praktikus okokból tanulsz. Az iskolában megszerzett tudás nagyon nagy részét semmilyen formában nem fogod használni a munkádban, sem a szabadidődben. A lényeg, hogy megtanulj racionálisan, logikusan gondolkodni, gyakorold és így feltuningold a problémamegoldó képességedet. Ez számos más téren fog aztán később megnyilvánulni. Konkrétan a logaritmussal az életben csak egy újságcikk elolvasása során találkozol az iskola után, de akkor nagyjából el tudod helyezni, hogy mit is takar ez a fogalom. Viszont a problémamegoldó képességedet nap mint nap használni fogod, tehát nem felesleges a dolog.

2012. dec. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Egy iskola egy alapozás. Az általános iskolában szerzel egy alapszintű, általános tudást, megismered magad körül a világot. Itt nem specifikálódsz, hanem egyszerűen csak alapszinten kiismered magadat a téged körbevevő életben.


Középiskolában pedig már elkezdődik eme ismeretek mélyítése, és a (életre készülő) diákok elkezdenek speciálisan egy adott, megcélzott terület felé haladni. Aki orvos akar lenni, az emelt szinten tanulja a biológiát, a mérnök a fizikát és a matematikát, az informatikus a matekot és az infót, stb. Innen tovább mész az egyetemre, ahol már célzottan azt fogod tanulni, ami az általad választott szakterülethez szervesen kapcsolódik.


Ha hegesztő akarsz lenni, akkor is fontos, hogy legyen egy alaptudásod a világról. Sőt, az sem éppen egy katasztrófa, ha nem tudnak bármilyen eszement marhaságot lenyomni a torkodon, mert tudod, mikor vernek át. Erre való az iskola.


Én pl mint programozó, folyamatosan és napi szinten használok elég sok matematikai tételt, sőt, a fizika is gyakran előkerül.


De mivel egy kisgyerek még nem fogja tudni megmondani, hogy ő mi akar lenni (mármint, komolyan :) ) ezért nem lehet már általánosban szakiskolát indítani, mert értelmetlen. Ezért minden szakma minden területe megalapozódik - például én, mint informatikus, egyáltalán nem baj, hogy van alapszintű biológiai tudásom - így tisztában vagyok alapszinten a gyógyszerekkel, betegségekkel, nem mondom, hogy a májam fáj, ha megrúgták a combomat... :)

2012. dec. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
értem...és ha asztalos leszek? vagy hegesztő? Egy érdekes okból kifolyólag,édesapámnak nincs érettségie,lehet vele értelmesen beszélni minden témában,9 szakmája van és ezt mindet élete során szerezte,egy szakmával végzett és francia országban elég jó munkája volt.és ha ilyen fontos ez akkor miért kell számológép illetve 30 másodperc,hogy egy átlag ember kiszámolja egy háromszög kerületét? vagy ha valaki össze akar adni 5 számot már vakarja a fejét...hát persze,mert annyira sokat tudunk,hogy az elejét elfelejtettük a dolognak,na persze nem fektetünk fele annyi időt sem a régebbi dolgok gyakorlásába mint a megtanulásába...
2013. márc. 15. 14:42
 15/19 anonim ***** válasza:
Aki nem tud összeadni öt számot, az valószínűleg nem az iskolázottsága miatt nem tudja. Sok nagyon okos, iskolázott embert ismertem meg a tanulmányaim során. Szinte mind horribilisen nagy tudásbázist halmoztak fel, mégsincs semmi problémájuk az alapokkal sem. Ez nem úgy megy, hogy ha sokat tanulsz, akkor elfelejted az elejét.
2013. márc. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha a leginkább kézzel fogható dologra akarok rámutatni,ami mindenki számára fontos és logaritmussal nagyon is összehozható,az a kamat és a kamatos kamat.Felteszem 11-be jársz,akkor tanulják a logaritmust,úgyhogy még van egy éved arra,hogy rájöjj,mennyire is szükséges ez.Meg csak félve merem megemlíteni,hogy a matematika az egyetlen tantárgy,ami gondolkodni tanít.Ezt a matektanárom is megmondta,a többinek kevés értelme van.Műveltségből nem tudsz várat építeni,gondolkodással viszont bármilyen helyzetben feltalálod magad.Ezzel nem azt mondom,hogy ne tanulj semmi mást,meg ne tudj semmi mást,mert szart sem ér,csak nem annyit,mint a matek.Mellesleg a világ alapja a matematika,még ha a logaritmus nem is annyira,azért érdemes tudni.
2013. márc. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Csak tudjátok,ott a probléma,hogy amikor azt mondod az osztálynak,hogy mennyi 56+33-7,akkor egyből a számológépet veszik elő...és a nagyobbik poén,amikor azt kérdezte a tanár,hogy a 23 hány százaléka a 100 nak...erre mindenki " nincs itt a számológépem..." szóval én ezért vagyok kiakadva,mert sajnos nem tudjuk az alapokat sem.
2014. márc. 13. 17:33
 18/19 anonim ***** válasza:

Akkor tanulni kell. Ha a tanár nem tanítja, magadtól kell.


Tudod: nem a tanárért tanulsz. Azért tanulsz, hogy ne legyél hülye. Ha végzel a suliban, elmész, a tanárodat sohasem fogod esetlegesen viszontlátni. A saját életedben viszont számtalanszor előbukkanhat ilyen-olyan tudásanyag.

2014. márc. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Tudod a világ tele van csalókkal, hazugokkal. Olyanokkal, akik szemrebbenés nélkül átvernek téged a céljuk eléréséért. Ilyenek például az örökmozgót kínáló cégek (jó, nem így hívják, hanem autóba építhető vízrendszer, ami megspórol 10% benzint). Ilyenek a politikusok, akik elhitetik veled, hogy igenis van ingyen sör, csak meg kell szavazni. Ilyenek a gyógyító csodakütyüket, csodavizet áruló cégek. A Subba meg a Tékozló Homár tele van olyan idiótákkal, akikhagyták magukat átverni. (Persze az a szemét aki kihasználja őket, de érdekes módon engem még nem használtak ki...)


Attól hogy hegesztő vagy, nem kell ostobának lenned, baleknak lenned. Lehet, hogy semmit nem jegyzel meg a hormonrendszerről tanultakból, de ha egyszer valaki előjön egy természetes szteroiddal, ami nem okoz mellékhatást, akkor nem árt, ha motoszkál az agyadban, hogy erről tanultál valamit, és előveszed a régi könyveket.

2014. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!