Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért ennyi a megoldás?

Miért ennyi a megoldás?

Figyelt kérdés
Juli 30 különböző színű gyöngyből láncot készít. Hányféleképpen fűzheti fel a gyöngyöket? Megoldás:29!/2 , a 29 faktort értem, hogy miért annyi, de miért osztom el kettővel?
2012. dec. 3. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:

én már a 29!-t sem értem. Sztem az 30!.


3 különböző gyöngynél pl 1*2*3 lehetőség van.

4nél 3!*4.


a /2 talán azért lehet mert ha felfűzte a gyöngysort, és megfordítja, akkor ugyanolyan mintha egy másik sorrendben fűzte volna fel őket. De sztem ez egy elég aljas húzás, a feladatnak erre is ki kellene térnie, hogy Kék Piros Zöld pl ugyanaz mint a Zöld Piros Kék

2012. dec. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első esetben 30 választási lehetősége van, másodiknál 29, stb. Ez 30!. Mondjuk az teljesen mindegy hogy melyikkel kezdjük, mert úgyis láncunk van, tehát elosztjuk 30-cal, ez 29!. És szerintem azért osztjuk el kettővel, mert ha az egyik végén kezdünk az 1. első színnel, végzünk a 30.-kal, az ugyanaz mintha a másik oldalról kezdtük volna a 30.-kal és végzünk az elsővel, és így az összes többi kombinációra, ez pont felezi. Azért még kérdezz rá valakitől.
2012. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
aha, akkor megfejtettük: a kérdés nem az hogy egy láncot hányféleképpen fűzhet fel, hanem hogy hány féle kinézetű nyakláncot (nincs eleje és vége) csinálhat...
2012. dec. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!