Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek mikor fogunk az...

Szerintetek mikor fogunk az űrben száguldozni és távoli bolygókat felfedezni, mint a Star Trekben?

Figyelt kérdés
2012. dec. 29. 10:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

kedves utolsó !

A világűrben nincs védelem a mikró meteoritok ellen,( a föld felszínén biztonságban vagyunk),ott azok beérkezve elégnek a légkörbe,egészen 10m átmérőig(kb) de hidd el qurva sok van belőle

Naponta több száz/-ezer érkezik be a Föld légkörébe és egy űrhajót úgy lyukasztana ki mint a sörét a fácánt egy borsónyi meteor.

Nem 1 életbiztosítás az üres világűr hidd el !

2012. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10 es te nagyon nem vagy képbe hogy mik vannak az űrben .

Még a naprendszert sem fogod elhagyni de már meg is haltál olyan törmelék övek vannak , volt egy ilyen űrszonda is ami így végezte,és akkor jóformán még el sem indult univerzum szinten.


Ahhoz hogy felfogd mekkora távolságokról (rizikórol) beszélünk amikor arról álmodozunk hogy másik galaxis vagy másik csillag itt van egy kis segítség: [link]

Láthatod hogy 10a21.en métert tettél meg és még épp csak elhagytad a tejutat, vagyis ha csak minden 1000 km re feltételezünk egy becsapódó kavicsot mert miért ne ,az eddig is 1 billiárd lehetséges veszélyforrás.

És ha nyáron felnézel az égre gyakran látsz hullócsillagot szóval ez simán reális veszély lehet ,ami nem harmadlagos.


Az idődilatáció meg senkinek sem kedvez , mert elvágja a kapcsolatot minden embertől ,így nincs értelme élni vagy te azt szeretnéd hogy elmész hazajössz és már meghaltak a barátaid?


Nézz utána.

2012. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az igaz,de azért valahogy csak kibírták például azok,akik részt vettek az Apolló-programban.Őket sem lyukasztott ki egy meteor sem.
2012. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

22:04, én is azt magyarázom, hogy nem egy életbiztosítás a világűr. Másrészt a 22:25-öshöz még annyi, hogy még az űrállomásnak se lett baja meteortól, pedig mióta ott van.

(Köszi, 22:25!) Oké, hogy „qurva” sok van belőle, de a világűr „qurva-qurva-qurva” nagy. (A 20:34-es válaszomban azt emlegetem, hogy a nagy energiájú fotonok és protonok lassan de biztosan irtanák ki a jó népet, a világűr nem egy életbiztosítás.)


22:25, azt írod, hogy „így nincs értelme élni vagy te azt szeretnéd hogy elmész hazajössz és már meghaltak a barátaid?”

Vesd össze azzal, amit én írtam a 21:45-ös válaszban: „Ha elindulnak egy ilyen útra, akkor azt is aláírják, hogy max a sokadik leszármazottjuk fog visszatérni a Földre, ha egyáltalán vissza fog.” Ha nem szeretnéd, hogy ez legyen, akkor neki se vágj.

Egy ilyen úton minden apróságból nagy gáz lehet.

Idődilatáció: légy szíves nézz utána annak, hogy hogy lehet, hogy a légkörben keletkező müonok közül egy csomó eléri a földfelszínt, miközben a felezési ideje sokkal kisebb, mint amennyi idő alatt leér.


Melyik volt az az űrszonda, amelyik aszteroidától végezte?


„jóformán még el sem indult univerzum szinten”: A Naphoz legközelebbi csillag 4 fényévre van, a legtávolabbi űrszondánk 18 fényórára sincs (amúgy köszöni jól van, öregesen, de működik). Semmit sem indítottunk még el univerzum szinten, az iszonyat gyenge rádiójeleinktől eltekintve.


A Tejút elhagyása még a science-fiction-ök nagy részében is csak álom, sokadik folytatásokban szokott néha megemlítve lenni.


ÖSSZEGEZVE: Lényegében ugyanazt mondjuk, jelenleg az a hivatalos álláspont, hogy sosem lesz olyan ember, aki több naprendszert is megjár, és sok ezer év múlva lehet csak esélye embereknek elérni más naprendszert. Csak elkezdtünk közben a hülye aszteroidákon lovagolni… De hogy lezárjuk a vitát, elismerem, hogy valóban, azoktól is nagyon kell félni, és hülyeségeket írtam, mikor elbagatelizáltam az aszteroidák jelentette veszélyt az emberi hülyeség, a kozmikus sugárzás vagy az alkatrészek gyártása során fellépő esetlegesen végzetes hibákhoz képest.

2012. dec. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Gyerekek, észrevettétek, hogy melyik rovatban van a kérdés?

Nem a meserovatban, hanem az alkalmazott tudományoknál, szóval akik nem tanultak legalább egyetemi szinten relativitáselméletet, azok inkább ne válaszoljanak, de legalábbis a tudatlanok túlzott magabiztosságával ne.


Például az idődilatáció másik oldala, a távolságkontrakció miatt nagy sebességnél a 10 fényévre levő bolygót 10 évnél sokkal rövidebb idő alatt is meg lehet tenni, az más kérdés, hogy közben a Földön több idő telik el.

De nem a fénysebesség problémája körül akartam leragadni, inkább az ilyesmi érdekel, ha valaki tudományos nézőpontból hozzá tud szólni:

[link]

2012. dec. 30. 07:43
 16/16 anonim ***** válasza:

Tudományosan megkérdezném hogy hogyan működik a hajtómű mert azt elfelejtették leírni.

Amúgy ezt a térgörbítgetést eleve nem tartom létező dolognak.

Itt a buborék annak felelne meg hogy a hajó már nem a mi dimenziónkban létezik.Nem véletlenül hoznak nyilvánosságra ilyen dolgokat mert van alapja pl az UFO k így közlekednek ,ez a térugrás mivel csak eltűnik és megjelenik a mi téridőnk egy másik koordinátáján úgy hogy közben nem mozgott.

Csak éppen egyet felejtenek el közölni vagy lehet nem is tudják a kutatók hogy amíg a kaszni a buborékban van , valamilyen szálon léteztetni kell az anyagát ,és a legénység anyagát is mivel a buborékban nincs se tér se idő így a hajó térideje szertefoszlik egy villanás alatt úgy hogy még pislogni sem lesz idejük.

Amíg ezt a feladatot nem oldják meg nincs értelme ilyen buborékokban történő utazásról beszélni.


Kérdezőnek tényleg igaza van ezt én is benéztem ,hogy ha fénysebességhez közelivel mozgunk akkor nem kell nekünk 100 évet utazni a 100 fényévre lévő csillaghoz mert lehet hogy 2perc alatt ott vagyunk, csak a földieknek fog ez pl 90 évbe telni de akkor sincs értelme mivel rajtunk kívül minden ismerősünk meghal anélkül hogy életében újra találkozhatna velünk.

2012. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!