Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen DNS tesztet csináltassak?

Milyen DNS tesztet csináltassak?

Figyelt kérdés

A családfámat kutatom és kiderült, hogy a dédanyám házasságon kívüli gyermek volt. Annyiban vagyok szerencsés, hogy a dédanyám tudta, hogy ki az édesapja. A családdal már felvettem a kapcsolatot és szeretnék DNS vizsgálatot is csinál, annak érdekében, hogy kiderüljön, hogy valójában az volt-e a dédanyám apja, akit ő annak hitt.


A probléma viszont az, hogy a dédanyám egyetlen féltestvére sem él már és azok gyermekeit sem ismerem. A család, akit említettem az csak 4., 5. unokatestvéri szinten rokon, tehát az ő dédapjuk volt az én ükapám unokatestvére.


Ha ilyen leszármazást ismerek, ezzel milyen DNS vizsgálatot tudok csináltatni, illetve az milyen eredményességgel fogja megadni azt, hogy rokonok vagyunk-e vagy sem?


Köszönöm a válaszokat előre is!



#családfa #DNS #rokonság #leszármazás #rokonsági vizsgálat
2013. márc. 5. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérdésed már valoban tudományos szintet igényel. Nem GYK ismeret.
2013. márc. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hollófernyiges ***** válasza:

Az ilyenkor elsőnek elővett mitokondriális és Y-kromoszómás vizsgálat sajna nem alkalmazható, mert az (feltehetően) ükapád Y-kromoszómája nem adódott tovább a dédnagymamádnak.

Úgyhogy csak crossing-overnek kitett markerek maradnak, és kicsi a valószínűsége, hogy az öt generáción át megmarad. De valami szakértő majd többet mond.

2013. márc. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!