Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Zsebtelep mekkora áramerősség...

Zsebtelep mekkora áramerősség előállítására alkalmas?

Figyelt kérdés
4,5 V-osra gondolok.
2013. ápr. 19. 11:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A megfelelő áramforrás kiválasztása néha még a profiknak is fejtörést jelent.

Például épp ma vettem a az EU-bolhapiacon egy LED meghajtó tápegységet. kicsi, kompakt, 3,3 ampert ad 12 volton, de erős nagyfrekvenciás brummja van. Szóval pótlólagos szűrés nélkül sok más célra nem jó.

Csatlakozom az előttem válaszoló #7 - hez : Bökd már ki mihez kell!

2013. ápr. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Vagy legalább azt áruld el, mekkora az az áramerősség, amit el akarsz érni. Zsebtelep szerintem felejtős. Ha hordozhatóra akarod a dolgot tervezni, akkor motorkerékpárok indítására használt zselés akkumulátort ajánlok. A zsebtelepnél sokkal jobb, töltheted is. A 15Ah-s kb 10ezer HUF, 2ezerért már kapsz 4,5Ah-sat.
2013. ápr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
100 A körüli áramerősség kéne és nem akarom hordozhatóra.
2013. ápr. 23. 17:53
 14/15 anonim ***** válasza:

Nagyban játszol. De kérdés még csak egyenáram jó, vagy megfelel váltó is?

Folyamatos üzem, vagy csak néhány perces, esetleg tized másodperc?

100 ampert a nagyobb, profi hegesztőtrafók tudnak, a hobbi trafók csak 80-at.

Ha egyenáram kell, még nagyteljesítményű diódákra is szükséged lesz.

Szóba jöhet még néhány gépkocsi akkumulátor. Pár másodpercig 1 akksi is leadja a 100 A-t, (olyan mintha önindítóznál) de ha tovább kell működni baj lesz.

Kérdés még, mekkora feszültségre van szükség? Le kellene mérni a fogyasztó szerkezet ellenállását [R]! Ha a kapott értéket megszorzod 100-zal Megkapod a szükséges feszültséget. ( ha a fogyasztó közel lineáris)

Ha például galvanizálni akarsz, az előbb leírt módszerek - mintha malom kővel hegyeznél ceruzát. Oda egy nem túl nagy, de speciálisan tekercselt trafó a nyerő.

2013. ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Csak egyenáram jó és pár mp-ig kell fent tartanom egyszerre. Nekem azt mondták traktor aksi jó lenne, de a leírtak szerint ez reális elképzelés. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. ápr. 24. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!