Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valami jó hővezető fekete...

Valami jó hővezető fekete folyadék?

Figyelt kérdés
nem tudnátok mondani egy olyan folyadékot, ami jól vezeti a hőt, korom fekete (lehetőleg matt), és nem csillagászati áron kapható, esetleg házilag előállítható? napkollektorhoz kéne, arra gondoltam, ha nem a csövet, hanem a benne lévő vizet melegíteném föl közvetlen, nagyon sok rezet és festéket spórolhatok meg rajta.

2013. júl. 2. 06:13
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
az alacsony teljesítményű, azzal nem hajtok meg komolyabb generátort. az a fő baj vele, hogy elég instabil a szerkezete.
2013. júl. 9. 12:00
 22/32 anonim ***** válasza:
csak akkor alacsony teljesítményű ha olyanra építjük. s ez a szerkezetre is igaz.
2013. júl. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Na igen. És máris akkora beruházásnál tartunk, ami a büdös életbe nem térül meg.
2013. júl. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
igazából anno böngészgettem a netet, éa a legkomolyabb stirling motor amit láttam megépítve egy CD lemezt forgatott egy öngyújtó segítségével. nem hiszem, hogy túl jó ötlen olyannal próbálkozni, ami valószínűleg nem túl kifizetődő
2013. júl. 9. 15:01
 25/32 anonim ***** válasza:

Jelenleg prototípust gyártok.

A munkámat fektetem csak bele. Igaz vettem hozzá 400 Ft-ért macskaalmot. Úgyhogy nem igaz hogy semmit se költöttem rá. De minden más hulladékból van.

Ha van jól fizető munkád ne foglalkozz vele. Nekem nincs elég s az időm egy részében ezt fejlesztem.

Hogy megéri e?

Nos a válasszal meg kell várnod amíg kész.

Gondolom nem arra vagy kíváncsi hogy hiszek e benne, álmodozom e róla biztos vagyok e benne hanem arra hogy hány wattos lesz a teljesítménye.

2013. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Nekem 4 nm sörkollektorom van. Valójában csak a barkácsolhatnékom kielégítésére építettem, hiszen nagyon alacsony fűtésköltségű házban lakom, de nagyon bevált. Belekezdtem a melegvizes kollektorba is, de mikor rájöttem, hogy nyáron nem tudok mit kezdeni a melegvízzel, letettem róla.
2013. júl. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Jók ezek de aprópénz amit megtakarít. Emiatt én inkább igyekszem olyasmivel foglalkozni amivel más nem. Aztán vagy semmi se lesz belőle vagy valami igazán nagy dolog. Majd kiderül.:))
2013. júl. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Való igaz, hogy aprópénz. De nem látom be, ha meg tudom csinálni, akkor miért ne takarítsam meg azt a keveset is? Amellett pedig nekem az is fontos, hogy tegyek valamit a föld érdekében. Sok sikert neked a nagy projekthez!
2013. júl. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Igazad van. Én is építenék szívesen sörkollektort. Csak ne lennék ennyire lusta.:)))

Köszi a jókivánságokat.

2013. júl. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

hát igazából kössz a sok kommentet, amúgy nem nagyon találok jól fizető állást 15 évesen, tehát igazából csak unatkozgatnék a gép előtt, ha nem lenne fűrész, csavarhúzó, fúrógép, flex, kalapács, meg sok alapanyag itthon :D

de igazából csak jobb, ha nem a coilgunomat fejlesztgetem, vagy a lángszórómat, hanem valami értelmesebb baromságot építek, amiből talán haszon is származhat... esetleg eladom a termelt áramot a fateromnak :D azért vicces lenne, ha már úgyse kapok semmi pénzt, legalább heti 100Ft bejöhetne a dologból...

2013. júl. 12. 18:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!