Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vörösesbarna bronz oxidot...

Vörösesbarna bronz oxidot milyen vegyszerrel lehet leoldani?

Figyelt kérdés

Ujjlenyomatoktól korrodált cintányéromat szeretném megtisztítani, de sehogyan sem sikerül. A cintányér B8 bronzból készült, ami elvileg 92% réz, 8% ón. A cintányéron kétféle oxid található. Az egyik kékeszöld, réz oxidnak néz ki. Ezt Bármilyen polírpasztával könnyedén el tudom távolítani. A másik egy vörösesbarna oxid, amit semmi nem hoz le. A cintányér körkörösen barázdált felületű. Sajnos ez a vörösesbarna elszíneződés az ujjlenyomatok területén ezekben a barázdákban alakult ki. Mechanikai úton (polírozás) ezekből a barázdákból nem tudom az oxidot eltávolítani.

Valahol olvastam, hogy a barna bronz oxidot a szalmiákszesz oldja, de nem szeretnék feleslegesen vásárolgatni, ez már a harmadik szer lenne, amit megveszek ebből a célból. Azt szeretném kérdezni, hogy tudnátok-e valami biztos megoldást javasolni erre a problémára! Előre is köszönöm!



2013. nov. 4. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Réges-régen, egy messzi-messzi galaxisban volt egy Sidol nevű tisztítószer. Öreganyáink ragyogóra pucolták vele a rézkilincseket. Néhány éve Szeszid néven újra megjelent, ronda zöld flakonban. Jól lehet vele fémet tisztítani, csak beleszagolni nem tanácsos. Ammónium-hidroxid tartalma egy nagy orron-vágással egyenértékű.
2013. nov. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!