Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha végtelen sok, de végtelen...

Ha végtelen sok, de végtelen kicsi számot összeadunk, akkor az eredmény mennyi lesz?

Figyelt kérdés
Mivel mindegyik szám nullánál nagyobb, ezért az eredmény is nullánál nagyobb lesz. Sőt, mivel végtelenszer adjuk össze őket, ezért mindenképpen végtelennek kéne lennie az eredménynek. Azt hiszem :)
2013. dec. 7. 18:30
1 2 3
 1/23 anonim válasza:

Az eredmény egyértelműen végtelenül nagy lesz, mivel végtelenül sokszor adtad össze :)


Hiába kicsik a számok. Nézd pl a példát. Ugyanoda jutottam, csak nagy, majd kicsi számokkal (elég primitiv példa, tudom)


50+50=100

10+10+10+10+10+10+10+10+10+10=100

5+5+5+5+5+5+5+5+5+5+5+5+5+5+5+5+5+5+5+5=100

és így tovább, és így tovább. Attól még hogy kicsi, az eredmény ugyanaz.

2013. dec. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
Ehhez előbb definiálnod kellene a "végtelen kicsi" számot. Egyébként az eredmény lehet akármennyi, a számok milyenségétől függően.
2013. dec. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:

#1


A számok darabszáma: végtelen sok

2013. dec. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Igen, de van egy bökkenő.


Ha pl.:


1 + 1/2 + 1/4 + 1/8 + 1/16 + ... és ezt végtelenszer megcsináljuk, akkor az eredmény kettő lesz. Pedig itt az összeadott számok egy része nem végtelen kicsi, sőt, az első két tag összege 1,5, és annak ellenére, hogy végtelen sok számot összeadunk (és egyik sem végtelen kicsi), akkor is az eredmény 2 lesz. Sőt, csak végtelen közel kerül a kettőhöz, de pontosan a kettőt sem éri el :)


Tehát elméletileg mégsem lehet végtelen. Vagy nem tudom :)

2013. dec. 7. 18:44
 5/23 A kérdező kommentje:

"Ehhez előbb definiálnod kellene a "végtelen kicsi" számot."


Igazából annyit tudok mondani róla, hogy végtelen kicsi, de mégsem nulla :)

Mellesleg végtelen kicsi és végtelen kicsi között nincs különbség. ha egy végtelen kicsi nagyobb mint a másik végtelen kicsi, akkora kisebbik már nem végtelen, mert van nála nagyobb. tehát amikor azt mondtam, hogy végtelen kicsi, akkor azt úgy értettem, hogy nincs nála kisebb, de nagyobb mint nulla.

2013. dec. 7. 18:46
 6/23 A kérdező kommentje:
Az előbb kicsit összekevertem a kicsi és a nagy fogalmát, de remélem érthető, ahogy én gondolom :)
2013. dec. 7. 18:47
 7/23 A kérdező kommentje:
Tehát ha olyan pici számokat összeadsz, amelyeknél kisebb szám már nem létezik, és ezeket annyiszor összeadod, amelynél már nagyobb szám nem létezik, akkor mi lesz az eredmény?
2013. dec. 7. 18:49
 8/23 Egy ork ***** válasza:

Ha a 0 és az 1 közötti számokat adjuk össze, ami végtelen sok, de kicsi számok.

Mondjuk 5 tizedesjegyig az összeg 499995. 4(tizedesjegyek száma -1 db 9-es)5, ezalatt nem szorzást értek.


De ugye végtelenül kicsi számról van szó.

A -1 kisebb, mint az 1.

És a -100 kisebb, mint a -1.

Tehát a kicsiség nem meghatározható. Mindig lehet kisebbet mondani, tehát a szám negatív lesz.

2013. dec. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezét most én nem értem :)

De az biztos, hogy negatív szám nem lehet, főleg mert nullánál nagyobb pozitív számokat adunk össze.

2013. dec. 7. 19:01
 10/23 Egy ork ***** válasza:
Hol nem érted?
2013. dec. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!