Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tükröt átlehet mintásan...

Tükröt átlehet mintásan maratni hogy teljesen átlátszó legyen és hátulról leddel megvilágítható legyen? Üvegmaró vagy mivel lehetne?

Figyelt kérdés

#Tükörmaratás
2014. febr. 15. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha teljesen átlátszó, akkor nem tükör... Ha üvegtükör, akkor nyilván nem famaróval. De nem tudom mit akarsz marni. Ha a tükröző réteget akarod mintásan leszedni, nem ajánlom, mert szerintem hamarabb leválik majd a környékén a többi is.

Ha meg átlátszó, akkor a LED rendesen látszódik... Miért lenne jó, ha a szemedbe világítanál? Esetleg, ha a maróval figyelsz arra, hogy mindig vízszintes irányba mard, vagyis a marófej ahogy forog olyan irányú pici vonalakat csinál, akkor valamennyire szóródik rajta álló nézetből. De inkább a tükör körül kéne valami opálos plexi keret mögött mondjuk GU-10-es LED lámpák, hogy szétszórja a fényt, és elég is legyen, és mégse vakítson.

2014. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az üveget hidrogén fluoriddal szokták marni de azt nem ajánlom mert erősen mérgező anyag.Elég volna a hátsó fémréteget lemarni róla.

De ha már itt tartunk akkor egyszerűbb üvegből kiindulni és ott felvinni rá a tükröző fémréteget csak ahol kell.

Lehet kapni tükröző fóliát amit fel lehet vinni az üvegre.

Előtte meg kivágod a fóliából azokat a részeket amik nem kellenek. (minta helyén)

2014. febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Pontosan ilyen tükörre gondoltam.


[link]


De ez egy kész vagyonba kerül.

Szerintem egy mester ember is olcsóbban kimarná nekem ezt a mintát.

A led fényt meg megoldanám én.

2014. febr. 16. 00:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Megfelelő eszközzel bármilyen mintát lehet marni a tükör hátoldalát borító foncsorba, és a megmaradó foncsorozás nem fog lényegesen gyorsabban leperegni (5-10 évet biztosan kibír utána). A művelethez elegendő egy késpenge is akár, aminek a hegyét úgy csíped vagy (inkább) reszeled le, hogy a késpenge ne csavarodjon meg, ne deformálódjon el, egyenes maradjon (érdemes kicsorbítani a kés élét is, nehogy elvágd a kezed). Az üveg jóval keményebb mint a vas, viszont a vas keményebb a foncsoranyagnál (általában ezüst- vagy alumínium), tehát a foncsort leszedi, de az üveget nem fogja összekaristolni.

Egyik kezeddel rászorítod lapjával a késpengét a hegyénél, a másik kezeddel belekapaszkodsz a kés nyelébe, és a két kezed szinkronban mozgatva, apró mozdulatokkal szépen lehet mintát vakarni a foncsorba. Ahol levakarod, átlátszó lesz az üveg (ez a módszer fémtükröknél nem működik, csak foncsorozott üvegtükröknél).


(Azt, hogy fémtükröd vagy üvegtükröd van-e, úgy tudod legegyszerűbben megállapítani, hogy a tükröző felületéhez érintesz pl. egy hegyes ceruzát. Ha van egy kis távolság a ceruza hegye és a tükörképének hegye között, akkor üvegtükröd van, ha nincs, akkor fémtükröd van.)

2014. febr. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

én valamilyen maró anyagra gondoltam ami oldja ezt a foncsort.

Betapaszolom a minta helyét és csak ott marná ki.

Sokkal szebb lenne mint kézzel végig karistolni.

2014. febr. 16. 01:03
 6/8 anonim ***** válasza:
A képen lévő tükör minta nem átlátszó, hanem opálos, és mindegyik négyszögben van motívum. Ha annyira sajnálod a pénzt érte, akkor miért akarod tönkretenni? Az a rész, amit ki akarsz vágni, összesen elég nagy felület, és akkora felületű tükröt feleslegesen vettél meg. Gondolj bele! Ha azt csinálod vele, amit akarsz, akkor átlátszó részek lesznek benne, amin nem szóródik a fény. Ami azt jelenti, hogy ha a LED-eket úgy teszed mint a képen, akkor a csempét világítod meg, és az látszik mögötte, rendesen, nem gyengén, homályosan... ha az átlátszó részen világítasz kifele, akkor meg a szemedbe világítasz.
2014. febr. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 swad ***** válasza:
A fenti linken látható tükör szerintem lézer_gravírozással készült, a nyakam teszem rá! minden más egyéb eljárás ebben az esetben súlyos agybajt, vagy nagyon ráérő embert feltételez.
2015. szept. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 swad ***** válasza:
...egyébként legyen egy ismerős üvegesed,akitől baráti áron beszerzel egy formára vágott,temperált,élsarkított/élcsiszolt tükröt (kb. 1m2) olyan 5-20eFt közötti áron. Ezt elviszed lézergravíroztatni, ott is otthagysz mondjuk 10 eFt-ot, így igaz még nem ledes, de máris max. a felébe került a cucc...
2015. szept. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!