Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Javasolnátok problémát nekem,...

Javasolnátok problémát nekem, ami megfelel a feltételeimnek?

Figyelt kérdés

Keresek egy olyan problémát, ahol a potenciális megoldásokat kevés számú elemből lehet összeállítani egyszerű szabályok alapján, és a végeredmény relatíve egyszerűen, mechanikusan ellenőrizhető, akár egy gép által is. A bonyolultsága pedig abban legyen a dolognak, hogy az egyszerű építőelemekből az egyszerű szabályok ellenére nagyon sok, vagy akár végtelen lehetséges kombináció legyen, így a megoldás keresése elég nehézkes.


Amik például eszembe jutot (de nem jó végül is): DNS lánc előállítása. Stimmel, hogy egyszerűen modellezhető elemekből áll (A, C, T, G), és viszonylag egyszerű a felépítési szabály is, de sajnos nem egyszerű eldönteni, hogy mi lesz a végeredmény, pl. milyen élőlény jönne létre belőle, ha egyáltalán életképes lenne. Esetleg szénhidrogén vegyületek összeállítása, de nem tudom, hogyan lehetne a vegyület tulajdonságait kiértékelni, mármint honnan tudom pusztán csak a molekula térbeli alakjából, hogy az miként viselkedne a valóságban.


Alkalmas lenne még valamiféle matematikai formula generálása is, valamilyen függvény közelítésére, ami pl. lehet adott valahány pontban mért értékével. Akkor lenne ez izgalmas, ha a képletet nem ismernénk, csak néhány pontban az értéket, és a képlet meghatározása értékes lenne valakinek. A paramétereket persze meg kellene tudni határozni.


Tőzsdei kereskedési stratégia is lehet a cél, amit pénzügyi indikátorok kombinálásával állítunk össze, és a stratégia kiértékelése múltbeli árfolyam adatokon történne.


Kicsit úgy érzem, korlátolt a fantáziám, és ebben kérnék segítséget tőletek. Esetleg valaki ráismer a saját problémájára, megoszthatná velem mi is az.


Ha valós problémát tudtok, az még jobb, de egy mesterségesen generált, tanulópélda probléma is megtenné, ha nincs jobb.


Az egésznek a célja egy mesterséges intelligencia szoftver használhatóságának a demonstrálása lenne, főleg befektetők számára.



#probléma #kombinatorikai robbanás #megoldástér #egyszerű szabályrendszer
2014. febr. 25. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán értettem a kérdést, de ez jó?: Adott lenne pl. A B és C, tehát 3 különböző elem, de többször is szerepelhetnének, az alábbi hozzárendelésnek megfelelően: lenne n "kör", n=valamennyi tekintetében néznénk meg valamelyik betű egészen belüli arányát. Mindhárom betűnek lenne egy, a többitől különböző függvénye, ami "n körökhöz (pl. ahol x a függvényben egész szám)" valamilyen számot rendelne hozzá. Pl. A legyen f(x)= 2x B g(x)= x/2, C meg h(x)= x. Ez bármi lehetne. És a géped, ha megadnád, hogy melyik "körre" vagy kíváncsi, kiszámolná a három függvény y-ját az adott helyen, majd az általad kért betűt kiemelve kimutatná a három szám összegén belüli arányát, akár százalékban, az jobban néz ki. :D Ha olyan függvényeket csinálsz, amik minden y-jára van x, akkor ez a végtelenségig mehet, és csak 3 elem kell hozzá, csak ezeknek az elemeknek lenne végtelenül sok értéke. Lehet félreértettelek, nagyon régen volt matekom, infóhoz meg egyáltalán nem értek.
2014. febr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár... Ezzel az a probléma, hogy hozzárendelések halmaza, és voilá. Megadod a paramétereket, kidobja az eredményt. Ennyi erővel egy PC-játék is MI lenne, mert a megadott rendszerén belül a billentyűparancsokkal megadsz neki paramétereket, amikhez valamilyen cselekvést, akármit hozzárendel. Bár... Végül is, a gondolkodásunk, márpedig magunkat MI-nek vennénk, ha gépek lennénk, is hozzárendelés-alapú. Egyénenn belül szerintem kb. szabályos asszociációs rendszerek vannak, de: ezek folyamatosan felülíródnak az ingerek hatására+valamilyen motivációs rendszer alapján szelektálunk, hiszen egyidőben nem megy végbe az összes potenciális asszoc. Kb ezt helyettesíti be az ember a gépeknél a parancsokkal. Akkor viszont ilyen motivációs rendszer nélkül sztem nem MI az MI. Ezt kéne valahogy... Sztem
2014. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 fGhw39-84th ***** válasza:
53%
Valami nagyon egyszerű lenne ez: néhány féle lego elem, amiből lehet építeni valamit. A program eldönti, hogy megáll-e, vagy eldől.
2014. febr. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 fGhw39-84th ***** válasza:

"honnan tudom pusztán csak a molekula térbeli alakjából, hogy az miként viselkedne a valóságban. "

Erre jó a kvantumkémia. :D

2014. febr. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Összekevert Rubik-kocka kirakása? Csak néhány féle forgatás van, és sok variáció.

Válasszon ki a program az első N=400 term.számból k=20-at úgy, hogy a kiválasztottak között

bármely kettő összege különböző legyen. N=300, 275, 250?

Nmin(k) függvény?

Rengeteg variáció - okos algoritmus kell.

2014. febr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!