Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Két különböző értéket, ha...

Két különböző értéket, ha folyamatosan egymáshoz rakunk, akkor mikor érnek össze?

Figyelt kérdés

Például: indulunk 0-ból és jobbra 7-et egymás mellé rakjuk 3x, akkor az 7*3=21. Ugyanezt eljátsszuk 3-al is, tehát 0-ból jobb felé haladva egymás mellé rakunk 7-et, azaz 3*7=21. A két szám az origóban és valahol máshol PONTOSAN összeérnek.


Arra vagyok kíváncsi, hogy ezt hogy számoljuk ki, van-e erre egy képlet, mert nekem 2 tizedes pontosságú számmal kellene ezt eljátszanom.



2014. júl. 8. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés nagyon zavaros, jó lenne legalább az általános iskolai matekot átismételni.


Ha az a kérdés, hogy melyik az a művelet, ami egy szám esetén megmondja, hogy melyik szám volt önmagával összesorozva, ez a négyzetgyök. 21 négyzetgyöke kb 4,58.

2014. júl. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező a közös többszörös fogalmát firtatja. Ezek meghatározásához ki kell számítani a legkisebb közös többszöröst prímtényezős felbontással, és ennek többszörösei fogják alkotni a két szám közös többszöröseit. (Jelen esetben 0, 21, 42, 63, 84, ...)


Tört számok esetén szorozzuk fel mindkét számot tíz olyan legkisebb hatványával, amely után mindkét szám egész lesz, és eljátszhatjuk ugyanazt, amit az előbb. Csak ne felejtsünk el a végén visszaosztani annak a számnak a négyzetével, amivel felszoroztunk. (Azért kell a négyzete, mert a képezett szorzatok mindkét tényezőjét felszoroztuk előtte.)

2014. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen a második válaszírónak van igaza, köszönöm a választ.


Egyébként későn, de ennél egyszerűbben, már nem tudom elmagyarázni: [link]

2014. júl. 8. 17:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Legkisebb közös többszörös, valóban általános iskolai anyag.
2014. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak ez tizedesekkel van, és ezért akadtam fel. Egyébként köszönöm, már én is emlékszem. :)
2014. júl. 8. 20:00
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Törtekkel is lehet hasonlót értelmezni, csak kissé furi lesz. De ha véges törtről van szó, akkor egyszerűen közös nevezőre hozol, és onnantól a hagyományos módon dolgozhatsz tovább.
2014. júl. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!