Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Akármilyen nagy számot el...

Akármilyen nagy számot el tudtok képzelni?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor írjátok meg azt is, hogy milyen fogalmat tudtok egy akármilyen nagy számhoz társítani, hogyan képzelitek magatok elé.


Ha nem, akkor meg azt írjátok meg, hogy mi a legnagyobb szám (vagy a nagyságrendje), amit még el bírtok képzelni!


2010. jan. 8. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
akármilyen nagyot nem, en peladul egymilliot se tudom elkepzelni: nemtom elkepezlni hogynezhet ki egymillio darab érme, de most igy belegondolva még azt sem tom elkepzelni h hogy nézhet ki ezer darab érme, ugyanis meg nem lattam annyit egyhelyen :D
2010. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
írj 1 után 6 db nullát és máris el tudod képzelni az egymilliót:D
2010. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
úgy kürölbelül akámennyit ha gondolkodok hogy egy mol hány atom
2010. jan. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

17:42 - Ezer pontot egy darab ceruzával 10 percen belül tudsz egy A4-es lapra helyezni. Az egymillióra meg azt mondanám, hogy az elmúlt 2 évben biztosan dobbant összesen legalább ennyiszer a szíved. Ezeket én legalábbis magam elé tudom képzelni.


17:50 - Attól még, hogy le tudod írni a 6 db nullát még nem képzeled el. Ahhoz, hogy elképzeld, valamilyen fogalmat kell hozzá társítani. Különben csak egy szimbólum van a papíron, ennyi erővel lehetne egy gyerekrajz is.


Egyébként én sem tudok elképzelni akármilyen nagy számot, a felső határ részemről 10^100 körül van. Ez a szám alatt sok olyan fogódzóm van, mint például 1 kg vasban lévő atomok száma, vagy az univerzumban lévő részecskék száma. Tehát ha látok pl egy ilyen számot, hogy 10^23, akkor arra gondolok, hogy kb. ennyi atom van néhány gramm szénben. De 10^100 fölött már nincs semmilyen fogalmam, amihez kötni tudnám a számokat, így nem érzek semmilyen különbséget mondjuk a 10^1000 és a 10^2000 között, mindkettőre csak annyit tudok mondani, hogy nagy. Ezért úgy érzem, hogy ezek a számok számomra nem hordoznak felfogható jelentést, nem mondanak semmit.


18:07 - Te el tudod képzelni a 10^1000-t is és tudsz rá máshogy tekinteni, mint a 10^2000-re?

2010. jan. 8. 18:31
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
harmadik vagyokés igen tudok másképp tekinteni rá mert nagyságrendekbe más számok és sok minden van amihez egy nagy számot kötni lehet
2010. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát most. Mit jelent elképzelni egy számot? Elképzelem, hogy 10^1000 az 10^(10^3), azaz egyes után 10^3 nulla. Mindent vissza lehet így vezetni.
2010. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mit jelent elképzelni egy számot? Ez lehet megérne egy külön kérdést, fentebb írtam, hogy én mit értek alatta: azt, hogy kötni tudom valamihez, ami ismerős. Pl. ezer pont egy papíron, egymillió szívdobbanás, 10^23 db részecske. A számok szerintem arra jók, hogy mérni lehet velük mennyiségeket. Na most arra akarok kilyukadni, hogy a 10^1000 számmal semmilyen értelmes dolgot nem tudok mérni, ezért nem is tudom elképzelni, nincs mihez kötnöm. A matematikai absztrakció első lépése, hogy azt mondjuk "2 alma + 3 alma = 5 alma" helyett "2+3=5". De ez nem tehető meg 10^1000-nel, mert biztos nincs ennyi alma. Sőt, igazából semmilyen ismert mennyiség nincs, amiből lenne 10^1000 és ez engem meggátol abban, hogy el tudjam képzelni. Lehet, hogy van akit ez nem gátol meg, mert máshogy gondol a számokra, lehet, hogy vannak akik már az egymilliót se tudják elképzelni. Érdekel, hogy ki hogyan gondol a számokra, ezért tettem fel az eredeti kérést. Persze az is jó válasz, ha Te nem képzeled el egyáltalán, csak lerajzolsz néhány nullát vagy más tetszőleges szimbólumot egy papírra és ezzel részedről le van tudva.
2010. jan. 8. 23:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyszer szó volt nagyon nagy számokról, és rá kellett jönnöm arra, hogy nálam a milliárdos nagságrend már közel végtelen. Tehát közel végtelen számú ember él a Földön.
2010. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kevesebb mint 10 nap alatt megvan az egymillió szívverés :)
2010. jan. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, elszámoltam. Nem nagy ügy. :D
2010. jan. 11. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!