Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudhatom meg, hogy...

Hogyan tudhatom meg, hogy miben vagyok tehetséges?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és nem tudom, hogy miben vagyok jó. Suliban sem a humán, sem a reál tárgyak nem keltették fel különösebb módon a figyelmem és nem is voltam jó semelyikben. Ezek mellet még lusta is voltam.

Ergo most itt vagyok és nem tudom mit kellene csinálnom, azt viszont látom, hogy az olyanok mint én alja munkára kényszerülnek. Ezt viszont nem akarom és mivel most még van lehetőségem változtatni, ezért érdekelne, hogy mit kellene csinálnom.



2014. aug. 16. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni. Sajnos nincs más módszer. Aki valamiben tehetséges, azt szereti csinálni, tehát elég hamar azzal foglalatoskodik. Aztán, hogy valódi tehetség-e, az a tanulás során derül ki.

Valóban még van lehetőséged sok mindent pótolni, ha igazi az elhatározásod. Azt felejtsd el, hogy valami jóhoz könnyedén hozzá lehet jutni. Általában kisebb az esélye, mint egy lottó ötösnek.

2014. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Csicsky ***** válasza:
100%
Gondold végig, hogy eddig mi mindent csináltál, ill. mi mindennel próbálkoztál. Volt-e valami olyasmi, ami elég jól ment (vagy ment volna), csak éppenséggel figyelmen kívül hagytad, mert inkább máson járt az eszed. Ez lehet bármilyen területről (sport, zene, képzőművészet, írás, stb.). Ha van ilyesmi, akkor esetleg indulj el ezen az úton. Aztán ha megfogadod az első válaszóló tanácsát is, akkor eredménye is lesz.
2014. aug. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Próbálgatni kell.

Az, hogy mi kezd el érdekelni, sokszor egy apróságtól függ.

Mark Twain jól leírja ezt, a kerítésfestés effektus, amikor egy más keretrendszerbe helyezve az unalmas munka is érdekessé válik. A lustaságot le kell és le is lehet győzni, csak a pozitív dolgokra kell gondolni.


A konditermek tükrei jól mutatják a legkisebb kis izomcsomót is, amit a lelki szemeivel mindenki nagyobbnak képzel. Most mond meg őszintén, vajon miért szórakoztatóbb a horgászás, mint a mosogatás, vagy a takarítás?

Egyszerűen keretrendszer kérdése, mindent lehet játékosan is csinálni, például én pacák létemre élvezem a vasalást, igaz, nem volt mindig így, mert régen utáltam, de aztán koncentráltam, hogy szeretem és tényleg, meg is szerettem.

Puskin mondása: - ha boldog akarsz lenni, légy boldog - Megváltoztathatja az életed, mert mindenben lehet jót is találni.

Tehetséged meg ahhoz van, amit kevesebb gyakorlással meg tudsz tanulni, gyorsabban haladsz benne, mint más.

2014. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!