Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen módszerrel épültek az...

Milyen módszerrel épültek az egyiptomi piramisok?

Figyelt kérdés
2007. okt. 22. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Itt találsz egy elég hosszú leírást a Kheopsz piramis építésének folyamatáról:

[link]

2007. okt. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 JimmyJoe válasza:
78%

Rámpákon vonszolták fel azokat a kőtömböket....röhej!

A "Kheopsz" piramis építésének titkát eddig még nem sikerült megfejteni. Az eddigi építés-próbálkozás rekonstruálásai rendre kudarcot vallottak még modern eszközökkel is. Nincs az az embertömeg, amelyik ezeket az idomtalan kőtömböket valamilyen rámpán feltaszigálja. Az építés módja rejtély...Az építettő kiléte rejtély (szinte biztosra vehető, hogy nem Kheopsz)...Az építésének ideje rejtély (Valószínüleg az egyiptomiak színre lépésekor is már több ezer éves lehetett)...

A Gizahi Nagy Piramis-csoport a Föld egyik igen izgalmas talánya.

2007. nov. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

Mostanába olvastam egy olyan nézetet, hogy nem elképzelhetetlen, hogy a kőtömböket helyben öntötték.

Vagyis egy ókori kő-betonról van szó.

Lehetséges, hogy ez egy a sok-sok fikció közül, de sok képtelen dolgot kiküszöböbölne az tény.

(hogy szállították oda, miért olyan pontosan faragottak a kövek stb)

Bár tudományos-ismeretterjesztő lapban olvastam, sehol nem bukkantam szak-cikkre ebben az új gondolatkörben úgyhogy vannak fenntartásaim. :))

2007. dec. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 tade ***** válasza:
93%
SZia van egy elmelet bar nem bizonyitott. mikor felhuzzak az elso kötömbszintet...az oldalat telehanyjak folddel, es azon felhuzva a tomboket rarakjak az elsore...(MIvel abban az idoben nem voltak daruk es ehhez hasonlo emelvenyek amik elbirtak volna ezeket a nehez kotomboket) es igy tovabb mikor kesz volt az egesz a piramis oldalarol elhanytak a foldet ugy hogy az illeszteseket nem bolygattak meg tehat a piramis epp maradt...mondom ez egy elmelet a sok kozul....de mondjuyk a STonhenge igy keszul..( ez bizonyitott)
2007. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7%
A magyar tudós "vizes" megoldása szerintem elfogadható, és sok mindenre magyarázatot ad, amire eddig nem tudtak magyarázatot találni. Sajnos a neve nem ugrik be. :(
2009. dec. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
79%
mondtak olyat hogy megáradt a nílus, és fölvitték hajóval, vagy valahogy a köveket? nem tudom
2010. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
25%

Hallottál már Toth/Hermész (a kettő ugyanaz) Smaragdtábláiról?

Ezek nagyon régi iratok, ha jól tudom pontosan 14 eredeti ismeretlen technikával készült smaragdtábla másolatai. Ezek a táblák az idő folyamán elvesztek, de hála Isten az átiratuk megmaradt az idő folyamán és ma már elérhető magyar fordításuk is (habár, azt hiszem ez az egyetlen könyv amiben lefordítják: Dr. M. Doreal, Az Atlantiszi Thoth Smaragdtáblái, Mandala-Veda Kiadó, Budapest, 2001. ISBN 963-86122-3-1)


Szóval ebben a 36000 éves (!) iratban Thoth nyíltan kimondja, hogy a piramist ő emelte, méghozzá a kövek atomstruktúrájának megváltoztatásával (könnyűek lettek), s amint helyre kerültek, az visszarendeződött.


Ajánlom olvasd el, hisz többek között a világ teremtéséről és Atlantiszról is szó van benne)


(Wikipédia: Smaragdtáblák)


-----

Ezen kívül létezett Egyiptomban egy olyasmi anyag, amellyel a köveket bekenve azok egy kis lökésre rettentő messze csúsztak.

2010. júl. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
erre én is kíváncsi vagyok...
2010. júl. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy fickó, aki több tonnás kőtömböket mozgat meg fémszerszámok nélkül, kizárólag faeszközök kötelek és ellensúlyok segítségével, EGYMAGA, a két kezével. Azt hiszem ez elég jó bizonyíték arra, hogy mire lehet képes néhány tízezer munkás.


http://www.youtube.com/watch?v=pCvx5gSnfW4

2010. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
13%
Felhúzták SIMSONNAL a köveket.
2010. okt. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!