Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milen homok kollene vagy este...

Milen homok kollene vagy este jo egy redukcios reakcionak? Vagy mindegy neki? Meddig tart valojaban? Heves reakciok utan meg melegiteni koll? de miert? Mikor megy vegbe a teljes redukcio?

Figyelt kérdés

Hokozles kozbe vagy estleg csak ugy magatol?

Huteni jo? a fok jelent neki valamit hivesebben nem redukcio lep ervenybe annyira?



2014. okt. 5. 19:09
1 2
 1/20 Silber ***** válasza:

A reakcisebesség növeléséhez mindig, minden esetben kedvez a hőmérséklet emelése. Gyorsabban mozognak a részecskék, megnő az időegység alatti ütközések száma, gyorsabban játszódnak le a változások.

Nem értem, mit értesz a "Heves reakciok utan meg melegiteni koll" alatt. Ha lejátszódott a reakció, csinálhatsz már bármit, nem fog újból lejátszódni.

Alapvető magyar nyelvi kifejezőképesség nélkül pedig lehetetlen megfelelő választ adni.

2014. okt. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Koszia avaslaszt!

Ment neked a zold mancs Silber.

Jo igazad van akkor mar nem koll melegiteni utana, de akkor miert jok az olyan reagciok amit hivesen koll tartani?

Hidegen tudod.

2014. okt. 5. 19:24
 3/20 Silber ***** válasza:

Több oka is lehet.

1.: A reakció egyensúlyának (nem a sebességének) kedvez az alacsony hőmérséklet.

2.: A reagens vagy termék csak alacsony hőmérsékleten létezik, magasabb hőmérsékleten elbomlik.

3.: A reakció sebessége olyan nagy lenne, hogy le kell lassítani.

4.: A reakció szelektivitása nő (csökken a nem kívánatos mellékreakciók lejátszódásának valószínűsége).

2014. okt. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

koszi szepen ment a zolt mancs ujra!

De te hunnan tudod ezeket?

Redukcionak melik a legjobb homersekelet?

2014. okt. 5. 19:35
 5/20 Silber ***** válasza:
Redukció mellett mindig van oxidáció is. Nem lehet elkülöníteni a kettőt. Teljes mértékben reakcióspecifikus.
2014. okt. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Hog erted? az oxigent valami felkapja lekapas utan?

es...

2014. okt. 5. 20:03
 7/20 A kérdező kommentje:

Erre mondjak , hogy feleletet egyik sem ad...kihorpintik boraikat...


Csak most latom hogy hibak vannak a kerdeseimbe nem ertem hogy fordulhattam az ele?

2014. okt. 6. 15:52
 8/20 anonim ***** válasza:
Redukcióhoz a nátriumhomok jó.
2014. okt. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Silber ***** válasza:

Példának okáért a KCl-ből a K redukciójához nem jó.


Kérdező: egyszerűen kritikán aluli az írásod, így nem is érthető mit szeretnél, és válaszolni sem lehet rá. Már maga a "kérdés" érthetőbbik fele sem lesz megválaszolva, ugyanis olyan sok magyarázatot igényelne az alapoktól történő kifejtés amely leírásához senkinek nincs sem kedve, sem ereje. Márpedig ha már magamról ezt mondom, annak elég elég komoly alapja kell legyen.

A "kérdésed" a hozzáértők szemében körülbelül a következőképp hangzik: "A nap mozog gravitáció a föld hatással ha az üstökös köszte elmegy eltér mennyiben?"

Ilyen egyszerű.

2014. okt. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

elirtam milen homerseklet koll a reagciohoz nem homok nem ertem hogy valtozhatatott homoka akor, sajnalom,

ugye ti is tudjatok hoyg sajanolom?

2014. okt. 7. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!