Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milen homok kollene vagy este...

Milen homok kollene vagy este jo egy redukcios reakcionak? Vagy mindegy neki? Meddig tart valojaban? Heves reakciok utan meg melegiteni koll? de miert? Mikor megy vegbe a teljes redukcio?

Figyelt kérdés

Hokozles kozbe vagy estleg csak ugy magatol?

Huteni jo? a fok jelent neki valamit hivesebben nem redukcio lep ervenybe annyira?



2014. okt. 5. 19:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
(((Végre valaki, aki nem szánalmasan, hanem stílusosan ír totálisan helytelenül. Bocsánat, hogy nem tudok érdemben hozzászólni a témához, de ha már annyiszor belekötnek az emberek a helyesírásba, akkor engedtessék meg, hogy én most az ellenkezőjét tegyem. Tényleg tetszik, ahogy írsz!)))
2015. jan. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

ment tenekd a zold manacs, Koszi maskulonebn jo eset,

np latod ihy koll haozzaalni.

Koszi kedves ember vagy!

2015. jan. 11. 09:26
 13/20 anonim ***** válasza:

Én is kedves ember vagyok, és nekem is tetszik ahogy írsz (na jó, ez nem igaz).


De ettől függetlenül sosem fogsz teljesen kielégítő választ kapni. Ha tetszik nekik, ha nem, sem nyelvtanilag nem fogalmaztál helyesen, sem a szavakat nem írtad le helyesen. Szerez be egy magyar nyelvű billentyűzetet (már 1-2 ezerért is be lehet), és ha látod, hogy a helyesírás ellenőrző aláhúzza, akkor te szépen javítsd ki, illetve a szöveg megfogalmazása után egyszer olvasd végig amit írtál.

2015. ápr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Wadmalac ***** válasza:

Iszonyatos kontrasztot érzek az írás stilisztikai és nyelvtani színvonala és a tartalom színvonala közt. Akkorát, hogy nehéz elhinnem, nem poénból ír így a kérdező. :D

Egyébként, csak az alacsony hőmérséklet és a reakció összefüggéséről, általánosan a magasabb hőmérséklet minden reakciónak használ, de pl. vannak olyan szinten hőtermelő exoterm reakciók, amelyek olyan mértékben tudják emelni a saját reakcióanyagaik hőmérsékletét, hogy ott már a reakciótermékek is bomlanak, illetve olyan magas energiaszintet érnek el a kiindulási anyagok, hogy ott már nem reagálnak (erősen ionizált, neadjisten plazma állapot). Ilyen reakcióknál a folyamatos hőelvezetés szükséges a reakció fenntartásához. De mondom, ott sem a "hideg" kell a reakcióhoz, csak maga a fölös reakcióhő már hátrányos.

Lehetséges, hogy létezik, de én nem tudok olyan reakcióról, ami reakciósebességben egyértelműen fordított arányt mutatna a hőmérséklettel.

2015. ápr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk, hogy nekem is tetszik a kérdező nyelvi kalandorsága és a fittyhányás a helyesírásra, de azt áruljátok el, hogy ti hogyan tudtátok megérteni, mit akar tudni?
2015. ápr. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Hogyha olyasmivel kapcsolatban írnak valamit, amivel sokat foglalkozik az ember, akkor azt könnyen megérti. Ez is csak olyan, mint amikor „csúnyán” ír valaki. Veled is biztosan előfordult már, hogy kaptál egy új tanárt, akinek az első néhány órán alig tudtad elolvasni a kézírását, de a hetedik órától kezdve már gond nélkül ment. Ez is hasonló.


Mondjuk hogy kinek tetszik és kinek nem az más tészta. Például a graffititageket is el lehet olvasni, ha hozzászokik valaki, és egy viszonylag kicsi szubkultúra menőnek találja, az emberek többségének viszont nem tetszik.

2015. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Hogyha olyasmivel kapcsolatban írnak valamit, amivel sokat foglalkozik az ember, akkor azt könnyen megérti."


Akkor egyedül az én tanáraim olyanok, hogy akárhogy fogalmazok valamit, azt nem tudják megérteni.

2015. ápr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Például a graffititageket is el lehet olvasni, ha hozzászokik valaki, és egy viszonylag kicsi szubkultúra menőnek találja, az emberek többségének viszont nem tetszik."


Sajnos. Pedig mennyire is jó, amikor a több millió forintból leszigetelt panelt néhány hülyegyerek összeszarja grefitivel. Ó, be jó is lenne, ha minden ház tele lenne firkálva, olyan gyönyörűek az elolvashatatlan szar firkálmányok, hogy az nem igaz.


(Aki grefitizik, az egy beteg ember, és a fejére kéne önteni egy vödör kénsavat.)

2015. ápr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Kedves pasasok vagytok tik mindanyian!

Ha asszony is volt koztunk akkor ti is ok is,ok is..Jo!

Mindenk tinektek ment a zod manacs jo!

Kielegito a valszok,kedves polgalor vagytok hogy foglalkoztatok a kerdesesvel.

Jo ejt tenektek!

2015. ápr. 30. 22:36
 20/20 Wadmalac ***** válasza:
Hmm, nem te vagy Jar-Jar? :D
2015. máj. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!