Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Orrsövény műtét előtt közvetle...

Orrsövény műtét előtt közvetlenül milyen nyugtatòt kapnak a páciensek?

Figyelt kérdés

2014. nov. 10. 09:14
 1/6 Shai-Hulud ***** válasza:
Szóbelit: "Nyugalom, Jimmyke, kapsz majd érzéstelenítőt, és nem fog fájni." :-)
2014. nov. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi volt a gyógyszer neve, de én csak egy tablettát kaptam, ami szart sem ért.
2014. nov. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gromo ***** válasza:
Az adott kórház gyakorlata alapján változik. Általában enyhe anxioliticumot ( Xanax, Dormicum), néhol (bár ritkábban) opiát típusú fájdalomcsillapítót ( Morfin, Dolargan, Fentanyl). Nincs rá szabály, "ahány ház, annyi szokás", mondhatni.
2014. nov. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére még soha nem volt orrsövény műtétem (ne is legyen), de én azt tapasztaltam, hogy az orvosok nem szeretnek nagyon nyugtatózni, érzésteleníteni. Nekem amikor a fogamat húzták ki, egy kis picike injekciót kaptam előtte, kiültettek a váróba, és amikor kihúzták, azt hittem megőrülök a fájdalomtól. Magyarán: szart sem ért.

Utána egyik ismerősöm mondta, hogy ő kettőt kapott, és közben semmit sem érzett. Valamiért én mindig megjártam az orvosokkal ez ügyben, valamiért nagyon óvtak engem az érzéstelenítéstől.


Remélem kérdező te nem jársz így, és sok érzéstelenítőt kapsz. Sok bátorságot és kitartást a műtéthez!


És ha pedig nincs ilyen bajod, csak szimplán érdeklődsz, akkor azt tudom mondani, hogy orvosa válogatja.

2014. nov. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 17:18

Azért egy foghúzás, és egy orrsövény műtét nem ugyanaz.

Orrsövény műtéteknél mindig adnak nyugtatót, főleg ha érzéstelenítéssel kéred a műtétet. Nekem többször volt orrsövény műtétem. Mindig xanax nyugtatót adtak, de csak 1 tablettával. Mivel én nagyon be tudok pánikolni, így nem sokat ér a nyugtató ebben az esetben. Főleg amikor bevisznek a kezelőbe, és adják az érzéstelenítő injekciókat. Hatalmas tűkkel, mindkét orrlyukba, teljesen felnyomják..brrrrr... Én annyira elhiszem, hogy fájni fog, hogy nem használ, hogy tényleg hatástalan az érzéstelenítés is. Mintha rögtön kiürülne a szervezetemből.

2014. nov. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megvolt a műtét. Kaptam előtte egy nyugtatót, amit én "leszarom" tablettának hívok mert totál megnyugtatott. Bent csak elaltattak és kész is voltam. Másokra felpörgető hatással van. Kisgyerekek kúpot kapnak.
2014. nov. 17. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!