Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A nyomás befolyásolja e a...

A nyomás befolyásolja e a többatomos oxigén (ozon) létrejöttét?

Figyelt kérdés
Azt olvastam már róla, hogy villámcsapás, villamos ív környékén keletkezik tömegével. De ha 160-200 atmoszférára sűrítik, ebben az esetben a kétatomos molekulákból nem lesz esetleg négy, vagy még több atomos molekula?

2014. dec. 20. 10:39
 1/4 Csak Tomi válasza:

Ebben a kérdésben egyszerre több kérdés is el van rejtve.

Ha az Oxigént nagy nyomás alá helyezed, legfeljebb cseppfolyós lesz, de a képlete nem fog változni.

Ugyanakkor lehetséges az, hogy létrejön többatomos Oxigén, a jelenség neve dimerizácó, de ez csak pillanatnyi állapot, ami a molekulák ütközéséből adódhat. Tehát létrejöhet O4 és O6 is, de ezt az állapotot nem tudjuk fenntartani.

Vannak gázok, amik szerkezetükből adódóan képesek ezt az állapotot fenntartani. Pl: 2 NO2 = N2O4

2015. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Tomi!

A wikiben olvastam, hogy az ózon (o3) molekula a villámcsapások kísérő eleme lehet. De ugyan itt az vagyon írva, hogy 2006. évben találtak nyolcatomos oxigént. Hogy ez a molekula mitől, és miként jön létre, sehol nem találok infót. Felteszem a néhány év alatt a tankönyvekbe sem került bele egy szó sem erről.

A hegesztéshez használt 6 köbös palack 160 atm. nyomású oxigén nem cseppfolyós, csak sűrített, és az a gyanúm, hogy a nyomás hatására az oxigén többatomossá válik. Erre keresnék bizonyítékot.

2015. jan. 4. 17:58
 3/4 Csak Tomi válasza:
Szeretnék mondani rá valamit, de nem akarok hülyeséget írni. Utánanéztem, és egy angol nyelvű cikket találtam, hátha hasznos lehet. [link]
2015. jan. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, de én nem tudok angolul! Mert a rendszerem fényképként kezeli az oldalt, ezért nem tudok fordítást eszközölni. Valami szövegfelismerő program kéne, de annak most nem állok neki.

Ha esetleg volna valami ötlet ennek megfejtésére megköszönném!

2015. jan. 9. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!