Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Addíciós képlettel kapcsolatos...

Addíciós képlettel kapcsolatos kérdés; miért nem mindegy, hogy hogyan számolom?

Figyelt kérdés

A szinusz addíciós képletéből szerettem volna levezetni a koszinusz addíciós képletét:


cos(Ł+ß)=


Tudjuk, hogy cos(y)=sin(90°-y), esetünkben y=Ł+ß, így


=sin(90°-Ł-ß)


A továbbiakban használni szeretném a szinuszos képletet, ezért ebből két tagot kell varázsolnom; ha így zárójelezek:


sin(90°-(Ł+ß)),


akkor a képlet alkalmazása után visszakapom cos(Ł+ß)-t. Ha viszont így:


sin((90°-Ł)-ß),


akkor szépen kijön az, aminek ki kell jönnie (cos(Ł)*cos(ß)-sin(Ł)*sin(ß)).


Valamit elszámoltam, vagy ennek így kell kijönnie, vagyis nem mindegy, hogy milyen tagokkal számolok?


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. dec. 27. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Jól számoltál...az első esetben azért nem jön ki semmi mert a keresett két szöget egyként kezeled, így nem jöhet ki rájuk külön eredmény, második esetben pedig külön vannak kezelve...kicsit hülyén fogalmaztam de remélem érted :D
2014. dec. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyjából értem, mindenesetre még így is furcsa. Köszönömön aválaszt! :)


Ha esetleg valakinek van más ötlete, várom!

2014. dec. 28. 15:05
 3/3 anonim válasza:
Alapvetően nem értem a problémád. Mármint nem két különböző dolgot kaptál, hanem ugyanazt a kettőt csak más alakban. Szóval mi az amit igazából tudni szeretnél? Nyilván ha a 90°-ot veszed egy tagnak, akkor mivel az egy konstans érték az csak egy 1-es vagy 0-ás szorzót jelent az addíciós képletekbe beírva, így szögfüggvény*szögfüggvény nem éppen lesz a dologban. Ha meg két nem konstans szögre bontod a zárójelben lévő jószágot, akkor szögfüggvény*szögfüggvény szerű dolgok jönnek ki. Amit eredményül kaptál annak helyessége nemhogy nem megkérdőjelezhető, hanem logikusan átgondolva a helyzetet teljesen bizonyos.
2014. dec. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!