Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen növényekhez, milyen...

Milyen növényekhez, milyen lyukméretű palántázó tálca ajánlott?

Figyelt kérdés
Ahogy keresgéltem, 2x2-7,1*7,1 5-6cm magas tálcák vannak. Én még az 5,5cm-est is nehezen képzelem el akárminek, nemhogy 2centit. Meg a nagyobból gondolom ki lehet húzni a növény szárát, mert vastag, de a vékonyba nem nőhet meg erősre vagy igen? Most én elsősorban ehető növényekre gondolok.

2015. jan. 1. 13:27
 1/1 Topor G ***** válasza:
Magvetésre is használják ezeket, ugyanakkor ipari méretekben úgy csinálják, hogy a kicsikbe vetnek, majd (akár többször is) válogatás után átültetik. A kicsikhez képzelj el egy zeller v. petrezselyem magoncot... (Virágpalántákról nem is beszélve.)
2015. jan. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!