Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az elemek akkumulátorok, DC...

Az elemek akkumulátorok, DC tápok miért föld függetlenek?

Figyelt kérdés
Miért nem tudok veszültséget mérni a föld és egy ceruza elem egyik pólusa közt sem ? A DC tápnál is csak bevillan valami zavar és utána 0V mutat a műszer a földhöz képest.

2015. jan. 5. 15:08
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Te kérdező te teljesen ostoba vagy. Olyan, hogy kvantum vákuum nem létezik! Ezt a fogalmat hol olvastad, hallottad? Vákuum egy helyen biztosan van az agyad helyén.

Egyébként meg azért földfüggetlenek, mert nincsenek összekötve a földdel. Ennyire egyszerű! Amint összekötöd azokat a földdel nem lesznek földfüggetlenek. És mivel eleve nincsenek összekötve a földdel, te döntöd el, hogy + vagy a - kivezetést kötöd össze a földdel, és így lesz olyan rendszer ami + földelésű (pl. ha jól emlékszem régen talán a 6V-os trabantok voltak azok, de lehet másik autónál volt olyan, de nekem a trabant rémlik) és lesznek - földelésű rendszerek (pl. a legtöbb mai személyautó). De pl. a régi telefonredszerek jelentős részénél is a + volt földelve a 48V-os akksinak és -48V-os volt a hálózat.

2016. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

El ne sírd már magad mert hallottál egy új fogalmat "kvantumvákuum" .


És el ne kezd már nekem magyarázni hogy mit láttam a két szép szememmel ,az egy kb 5mm es szigetelt alu ér volt még hordozó acél kábel sem volt hozzá így még arra sem foghatod rá hogy az volt a 0.


De nem is ez volt a lényeg ,hanem hogy belásd egy földelt áramkörnek nincs szüksége x km re elvezetni a nullát ,ezt fejtettem ki és a nem földelt áramkör működését kvantum szinten ,amikre én is csak a helyes válaszolók után jöttem rá.


Az meg hogy hiszti rohamot kapsz mert nem érted kvantum szinten mi zajlik le egy vezetőben elektromágneses indukció (erőmű generátor) kapcsán mutatja igazából meg sem kellene nyilvánulnod egy olyan kérdésben ami elekrton többlet és elektron hiány + - periodikus potenciál keltés fizikájával foglalkozik .

Egy vezetékben futó váltóáram kvantum szinten leírható egy csőben oda vissza áramoltatott folyadék vagy gáz példájával ahol sűrűsödés és hiány "vákuum" váltakozik a két kivezetésen ,innen az elnevezésem.


Nyugodtan fenyegess még privátban hogy így összeversz meg úgy elintézel ,ha majd belém köt valaki valamikor az utcán a te ip címedről küldött fenyegető üzenet lesz az első amit megmutatok a nyomozónak :) uristen dehülye vagy te gyerek...

2016. jún. 29. 20:24
 33/37 anonim ***** válasza:
Figyelj, nem én fenyegetlek privát üzenetben, egyetlen egy privát üzenetet nem küldtem neked. És nem is fogok. Keversz valakivel tehát nem jó helyen kopogtatsz. És kérek egy linket a kvantum vákuum fogalmáról, mert nem találtam megbízható forrást erről.
2016. jún. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
33-as vagyok (meg korábban a 26-os) csak láttam a megválaszolt kérdéseim között az idiótóságodat. És azt hittem az enyémre reagálsz. Egyébként továbbra is várom a kvantum vákuumos linkedet.
2016. jún. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Hát igen ,akinek nem inge .


Szóval a 72% os privátban "amatőr" néven írogató gyökérnek reagáltam ,azt nem vettem észre a kvantum vákuumost már nem ő írta igaz most se tiszta hiszen van itt 76 és 82% os is de név nincs .


Erre a rövid válaszom hogy ezt a fogalmat ahogy írtam is én használom és elég jól körül írtam hogy miért szinonima ként . Teljesen fölösleges szótárazni ha a szinonima miértjét nem érted de leírtam egy csővezetékben rángatott közeg impulzushullámai sűrűsödési és ritkulási pontokat képeznek ,én a ritkulási helyeket ahol elektron hiány van vákuumos jelzővel illettem ,ami az erő irányára utal .

2016. jún. 30. 21:59
 36/37 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzunk valamit. 1./ Nekem jelenleg 81%-om van, a nevem nem írom ki azért amiért te sem. 2./ Én nem értem a kvantum vákuumodat se szinonimaként (nem is olvastam sehol a hozzászólásodba, hogy minek lenne a szinonímája). 3./ Soha nem küldtem neked privát üzenetet.

Remélem ezt így érted?

2016. jún. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Kedves 82% (én ennyinek látlak) Felhívnám figyelmedet a 31 es válaszra és rájössz hogy nem olyan zavaros a "történet" csak épp utánad két hónappal valaki az arrogáns 72% os stílusát követve újból a kvantum vákuumon pörgött és idiótázott ,láthatod én egy kalap alá véve a 72 es el ezeknek válaszoltam .


De te egyikőjük sem vagy remélem látod.


Kvantum : azért mert elektronokról beszéltem és a kvantum rokonértelmű szó a hullámrészecskével vagyis egy elekrton egy kvantum .

A vákuumot meg már elmagyaráztam hogy miért ,ott elektron hiány azaz kvantum vákuum van.

Szándékosan ne bonyolítsuk tovább hogy nem is egy elektron hiányzik a vezető pillanatnyi keresztmetszetén hanem rengeteg így igazából kvanta csoport vákuumok ról van szó.


Áramlás alatt azt értjük amikor a keresztmetszeten ez a vákuum és többlet végigfut (lyukvándorlás). De egy nyitott körnél nem tud végigfutni mert nincs honnan elektronoknak vándorolnia a lyukakhoz és nincs hova elvándorolnia a többletnek. Ez valami olyasmi felnagyítva Newtoni mechanikára mint ha a vákuum gömböket lovakkal szétszakítani akaró egyik ló sebességéből munkát akarnánk kicsatolni miközben az egy helyben topog v=0. Az összes + irányú erőt folyamatosan egy - irányú erő húzza vissza .

2016. júl. 1. 00:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!