Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a matematika definíciója,...

Mi a matematika definíciója, tárgya, célja, feladata?

Figyelt kérdés
Kérlek a saját szavaiddal fogalmazd meg, és kétféleképpen. Egy egyszerű megfogalmazásban, amit mondjuk egy alsós is megért, és egy bonyolult, tudományos megfogalmazásban. (Ne a Wikipédiából szedjétek, tényleg a saját megfogalmazásotok legyen.) Köszönöm.
2015. márc. 17. 18:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Hahaha normális matematikus nem fog "definíciót" adni, az is biztos. Tekintve, hogy egy végzett matematikus lát életében pár igazi definíciót (!), ezért világos számára, hogy a matematikát nem lehet definiálni.


Tárgya célja feladata: régebben mondtak ilyet, hogy "mennyiségi összefüggések leírása", de ennél sztem sokkal többről van szó, gyakran "minőségi összefüggésekről" is (pl topológia, absztrakt algebra). Hallottam már olyat is, hogy a "tiszta gondolkodás szabályairól" szól, ezzel egyet tudok érteni.


Gyakori félreértés, hogy számolást értenek alatta, ez nagyon durva hiba.

Másik gyakori tévedés, hogy azt gondolják, hogy semmi köze a valósághoz, ez óriási tévedés, tekintve, hogy a bankszámlánk biztonsága, egy egy mp3 fájl meghallgatása, egy repülőgép megtervezése mögött sok évezred matematikai fejlődése van.


Pontosan ilyen címmel létezik könyv is, azt tudom ajánlani, az mélyebben és jobban körüljárja a kérdést.

2015. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

"Tekintve, hogy egy végzett matematikus lát életében pár igazi definíciót (!), ezért világos számára, hogy a matematikát nem lehet definiálni."


Ugyan miért ne lehetne? Igaz messze vagyok még attól, hogy matematikus legyek, de pl. nagyjából én is tudok rá definíciót adni.


A matematika definíciója:

A természettudományok körébe tartozó olyan tudományág, amely testek, folyamatok, és események leírását, jellemzőit, tulajdonságait adja meg számok, ismeretlenek, és változók segítségével.

2015. márc. 17. 18:42
 3/24 anonim ***** válasza:
51%

"Ugyan miért ne lehetne?"

-Leírtam pontosan, hogy miért.


"Igaz messze vagyok még attól, hogy matematikus legyek"

-Igen, ez nyilvánvaló a megfogalmazásodból, de nem bántásból írom. Ha érdekel, még lehetsz matematikus persze.


".. pl. nagyjából én is tudok rá definíciót adni."

-Pont ez a baj. Egy matematikus nem fog "nagyjából" definiálni. Ez a szép ebben a tudományban. Ha te elkezdesz egy analízis szigorlaton "nagyjából definiálni tudni", akkor hamarosan repülsz is!

2015. márc. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

"A matematika definíciója:

A természettudományok körébe tartozó olyan tudományág, amely testek, folyamatok, és események leírását, jellemzőit, tulajdonságait adja meg számok, ismeretlenek, és változók segítségével."


Nem is rossz! :D Csakhogy nem is elég jó, se nem pontos, ráadásul leszűkíti erősen a matematikát!

2015. márc. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Pl. mik hiányoznak? Tudnál néhány példát mondani? Közben kicsit alakítottam a definíción. Így már jobb?


A természettudományok körébe tartozó olyan tudományág, amely valós és elméleti testek, folyamatok, és események leírását, jellemzőit, tulajdonságait, azoknak transzformációit, átalakításait adja meg, esetleg különféleképpen ábrázolja számok, ismeretlenek, változók, műveletek, és matematikai jelek segítségével.

2015. márc. 17. 19:05
 6/24 anonim ***** válasza:
33%
Én mérnök hallgatóként a következő választ adnám : A matematika egy eszköz , ahhoz,hogy az alkalmazott tudományokban le tudjunk írni problémákat,jelenségeket , illetve segítségével meg is tudjuk oldani azokat. Önmagában nem sok mindenre jó viszont, nélküle mégis elképzelhetetlen lenne még a leghétköznapibb problémák megoldása is. Olyasmi mint pl. egy nyelv. Segítségével meg tudunk fogalmazni dolgokat. A világon egyetlen egy autó,repülő, TV , telefon se épült volna meg.
2015. márc. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Na jó, még egy kicsit törtem rajta a fejem, és ez lett a végső alak:


Olyan természettudomány, amely speciális nyelvi eszközként szolgál a valós és elméleti dolgok (testek, folyamatok, események) jellemzőinek, tulajdonságainak, valószínűségeinek, transzformációinak, átalakításainak leírásában, ábrázolásában, számok, ismeretlenek, változók, műveletek, és speciális matematikai jelek segítségével.

2015. márc. 17. 23:01
 8/24 A kérdező kommentje:
Charlie O'Brian, így megfelel? Megoldottam lehetetlen küldetést? :)
2015. márc. 17. 23:02
 9/24 anonim ***** válasza:
Természetesen NEM!
2015. márc. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Charlie, kérlek írd meg miket hagytam ki, és miket írtam rosszul, és én holnapra megfogalmazom a lehető legjobb definíciót. Tudom, meg vagy győződve arról, hogy nem fog sikerülni, és valószínű igazad is van. De had próbáljam meg. Írj néhány dolgot amit kihagytam, és amiket elrontottam fogalmazás közben, hátha sikerül egy olyat összehoznom, ami ha nem is tökéletes, de ránézésre annak tűnik.
2015. márc. 17. 23:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!