Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Monge-féle képsíkrendszerben,...

Monge-féle képsíkrendszerben, hogyan tudom a pont/egyenes képeinek megszerkeszteni a távolságát? Képpel kifejtem.

Figyelt kérdés

[link]

Először is az se tiszta pontosan, hogy a bal oldali képen a K1-n miért pont ott jelölöm ki a P' képét.

De a lényeg, hogy ha például, ahogy a jobb oldali képen is szerepel (itt ugyan csak pontokkal, nem egyenessel, vagy síkkal), ha levetítek valamit, akkor annak a rendezőin, hogy jelölöm ki a pontok távolságát, az X tengelytől, remélem érthető, sehol sem találtam rá értelmes, magyarázatot sajnos, és nagyon sok helyen kerestem, ha valaki tudna segíteni azt megköszönném!



2015. márc. 19. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A jó öreg ábrázoló..:D Adott a TÉRBEN jelen esetben egy pontod. Ezt szeretnénk egyértelműen síkban ábrázolni. Ez úgy tesszük meg,hogy 2 képet képzünk le róla. Az egyiket,mintha képzeletben egy elemlámpával felülről megvilágítanád és az árnyékát rárajzolnád a K1 képsíkra. A másikat szintén úgy,hogy a K2 képsíkra tökéletesen merőleges (és egymással párhuzamos)fénysugarakkal megvilágítjuk és az árnyékát rárajzoljuk a K2 képsíkra. Utána ha szétnyitjuk ezt a térnegyedet , és csinálunk belőle egy síkot , akkor hirtelen ott találjuk a rajzlapunkon a 3D-s tér 2D-s egyértelmű leképezését. A rendezők az x12 metszésvonaltól mért távolságok.


De csináld emg,hogy fogsz egy A4-es rajzalpot , rárajzolod az x12-t , aztán felette , és alatta is az x12-re merőleges egyenesen felveszed p1-et és p2-t. Utána megfogod a rajzlapot és kettéhajtod pontosan az x12-nél. Ekkora már látni fogod,hogy a 2 felrajzolt pontod koordinátái , egyértelműen meghatároznak egy térbeli pontot. Erről szól az egész tantárgy.


Istenem de jó,hogy én már levizsgáztam belőle:d nekem se volt a kedvencem:D

2015. márc. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs megadva a feladatnál konkrét távolság (és általában nincs), akkor kb. úgy rajzolod ,ahogy akarod. Az egyetlen feltétel ez esetben,hogy a 2 pontot az x12-re merőleges egyenes tartalmazza.
2015. márc. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, értem, hogy nagyjából milyen elven működik, a hajtogatóst, én is megcsináltam, hogy értelmezzem, csak a kérdés az, hogy a könyvben (Bársony István - Műszaki Ábrázoló Geometria) ugyan a rajzokon ott van a képsíkrendszer és mellette a képe, de azt nem írja le, hogy hogy szerkesszem meg a síkrendszerről, mármint, nem egyértelműek a tengelyhez képest bezárt szögei, valamint a tengelytől való távolság. "Szemmértékre" nagyjából be tudja lőni az ember, de ez édes kevés, maga a metódus kéne, ami nincs leírva a könyvben, ha elém raknak egy feladatot, akkor meg tudjam szerkeszteni a képsíkrendszerről képezett képet, vagy ki tudjam egészíteni, ha meg van az X1,2, akkor a 4. és 5. képen milyen távolságokat vegyek fel, illetve ha egy alakzat szerepel, akkor az egyes képsíkokon, milyen távolságra vannak a pontok (linkelek egy érettségit, az 5. és 6. feladatot példáztam itt nagyjából - [link] )

ha ebben tudnál segíteni, nagyon hálás lennék :)

2015. márc. 23. 13:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Várjál,mert te a képsíktranszformációt kérdezed már úgy látom,kicsit előreszaladtál.. Ha csak a térben adott egy pont azt az x12-n oda rajzolod,ahová csak akarod,mert nincs megadva távolság. Annyi a feltétel,hogy merőleges legyen a 2 pontot összekötő egyenes x12 tengelyre. Nos ha ugyanezt pontot te további képsíkokon szeretnéd ábrázolni (képsíktranszformáció) akkor viszont már az 1-es és 2-es kéépsíkokon elfoglalt helye a pontot egyértelműen meghatározza,hogy hová kerül a pontod képe az adott képsíkon , vagyis csak az első 2 képet veheted fel szabadon , a többit már szerkeszteni kell. Az x14-esen pl. az egyik képe (A') az ugyan ott marad mint , a másik képet meg úgy szerkeszted , hogy leméred az A" x12-től mér távolságát és ezt méred el az x14-től , továbbra is termsésztesen úgy,hogy a pont 2 képét összekötő egyenes merőleges legyen x14-re. Az x15-nél az egyik kép az marad az A4 , a másik képet még úgy kapod,hogy A' távolságát leméred x14-től és ezt méred el aztán x45-től. A feltétel szintén,hogy merőleges legyen a két két összekötő egyenes x45-re. Ettől jobban nem fogom tudni leírni:)
2015. márc. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
és az is mindegy,hogy az adott tengelyt (x14,x45) milyen szögben veszed fel.
2015. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!