Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerinted van még élet a...

Szerinted van még élet a Földön kívül a világegyetemben? GYORS VÁLASZOKAT LÉGYSZI, MERT SIETEK, ÉS KIVÁNCSI VAGYOK!

Figyelt kérdés
Szerintem van, mert a világür végtelen. Tehét nemnagyon hiszem hogy csak a Földön lenne élet. Szerinted?
2010. febr. 17. 18:37
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
szerintem tuti van élet máshol... Amúgy a világegyetem NEM végtelen :). Csak nagy. Szerintem több millió intelligensebb civilizáció él rajtunk kívül.. sőt a millió lehet, hogy kevés is.
2010. febr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Vannak elméletek arra is, hogy az , amit mi világűrnek nevezünk, az valójában csak ilyen "galaxis" . Ezt nem szó szoros értelmében kell érteni, hanem úgy, hogy van egy gaalxis, abban csillagok vannak. És ebben a "galaxisban" galaxisok alkotják a csillagokat, és sokkal nagyobb. De bebizonyítani egyik elméletet se lehet, mert nem tudjuk mi van az ismert univerzum peremén. Számomra ez az egyik legelfogadhatóbb magyarázat, hogy az "univerzum" az egy másik nagy egésznek a része. Ugyanis, nem tudom elképzelni, a nagy bumm idején mi robbanhatott föl.
2010. febr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%
Hova sietsz ennyire? Főleg egy ilyen kérdéssel...
2010. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

02-17 21:08 te biztos hogy nem jártál még középiskolába sem.

Egyébként a spektrométeres vöröseltolódásmérés az egyik módszere a tágulás bizonyításának, gyökér.Ajánlok könyveket, tudod ilyen lapok vannak benne.


Válasz: Ameddig mai tudománnyal el"látunk" nem találtunk olyan naprendszert amelyben van ilyen helyzetű(hőmérséklet,gravitáció stb)bolygó. Viszont a környező naprendszerek napjai sokkal idősebbek mint a mi napunk, azaz ha létezik másik hasonló faj ami ilyen feltételekkel él, valószínű hogy sokkal magasabb evolúciós szinten vannak nálunk, mivel csillagjuk is pár millió évvel öregebb. A nagyon fejlett életformáknak Einstein szerint nincs kiterjedése a 3dimenziós térben. szóval pff ha vannak is a közelben ilyenek, valószínű sosem tudjuk meg.

2010. febr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2010. febr. 21. 10:50
 26/31 anonim válasza:
36%
Ezeken kár gondolkozni. Időpocsékolás. Az emberi agy képtelen felfogni azokat a fogalmat hogy végtelen. A mi életünkbe már ez nem fog kiderülni. Bele kell nyugodni.
2010. júl. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, és ebben hiszek, hogy még sok egyéb lakott bolygó van. Vannak "kozmikus lények", ők el tudnak menni egyik lakott bolygóról a másikra, mert ők előrébb vannak a fejlődésben, mint mi. De röpke 5-10 ezer év, és mi is...
2010. júl. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
"Én úgy tudom" - És honnan az infó? Valami sci-fi képregényből?
2010. júl. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, max egy Földről származó kolónia lehet valahol...

A világűr végtelen, de számunkra véges! A tágulás elér egy olyan mérték, ami már meghaladja a fény sebességét, ezért ezen túl nem tudsz haladni. Pont mint a fekete lyuk csak fordítva.

2010. okt. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Nem hallottatok még a pár napja vagy hete fölfedezett "testvérbolygó"-ról, ahol a csillagászok szerint a miénkhez hasonló feltételek vannak, és élet is LEHET ezért?
2010. okt. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!