Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki tud segíteni egy...

Valaki tud segíteni egy hiányos kilencedfokú egyenlet megoldásában C++-ban?

Figyelt kérdés
Elkezdtem csinálni egy while ciklusban, de nem sikerül...

2015. máj. 18. 12:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem. Egyrészt miért gondolod, hogy csak pozitív lehet a megoldás, másrészt miért nem lehet, hogy a bal oldal értéke 0,01-nél nagyobbat ugrik, ha az x-et 0,00001-esével (vagy hányasával) növeled. (Harmadrészt ezzel legfeljebb egy valós gyököt kapsz…)


Arra tudtok linkelni valami forrást/bizonyítást, hogy az

x^9 + a*x = b

típusú egyenletekre miért nem létezhet megoldóképlet? (Mert ami indoklást eddig olvastam, az elég gyenguska.)

2015. máj. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Én lennék a legboldogabb, ha létezne :D

Egyébként az egyenlet egy fizikai jelenséget ír le, amelyben a negatív x-nek nincs értelme.

2015. máj. 18. 14:35
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a felező módszer elég egyszerű, és éppen megfelelne.

[link]

Ha nincsenek extrém a,b,c értékeid, akkor a x= -100, 100 pontokban ellentétes előjelű a kif. értéke, tehát hajrá!

2015. máj. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Wadmalac ***** válasza:
Sajnos programozásilag már nem tudok beleszólni, én leragadtam a turbopascalnál. :D
2015. máj. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A felező módszerrel végül sikerült megoldani.
2015. máj. 19. 13:06
 16/16 anonim ***** válasza:

A felező módszer elég lassan konvergál, ha esetleg több ilyen egyenleted van (nagy mátrixokra tessék gondolni, ill. általánosabb esetekre), akkor sokkal hamarabb érünk célhoz, ha gyorsabban konvergáló módszert választunk, pl. Newton-Raphson -módszert, vagy szelőmódszert, stb.


Ha még precízebb szeretnél lenni, akkor megteheted azt, hogy intervallumfelezéssel kiszámolsz egy durvább becslést, majd azt finomítod egy jobb módszerrel.


Amúgy milyen fizikai jelenség leírása kapcsolható ehhez, ha szabad megkérdeznem?

2015. máj. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!