Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért érezzük, ha pont a...

Miért érezzük, ha pont a szemünkbe néz valaki?

Figyelt kérdés
Ha 15 méterre áll valaki és pont a szemünkbe néz, azt valahogy érezzük. Ha 10 centivel mellénk néz azt is. Pedig a kettő eset között 0,01 fokkal változik a szemtengely iránya, ez nagyon kevés. Remélem érthető a kérdés.
2010. febr. 27. 00:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondjuk én még sosem figyeltem meg magamon, hogy éreznék ilyen különbségeket. Csak azt veszem észre, ha felém néz (periférikus látás). De lehet, hogy észrevenném, ha direkt erre figyelnék...
2010. febr. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tulajdonságunk még abból a korból maradt ránk, mikor még dús vegetációjú helyeken nomád módon éltünk, és tartanunk kellett földi nagy testű ragadozóktól. Az evolúció során hasznos volt, hogy az erdő kavalkádjából gyorsan észreveszed, ha néz egy tigris. Ha jól megfigyeled, nem csak akkor adsz fokozott reakciót, ha valaki néz (vagy olyan mintha nézne), hanem akkor is, ha csak 2 kb szem méretű foltot látsz egymás mellett. Így ha megfigyeled az omo szó is kiemelkedik kissé a környezetéből, nem véletlenül mosópormárka. Erre azért figyelünk fel jobban, mert kulcsinger - ami régen egy potenciálisan az életünkre törő ragadozót jelentett.
2010. febr. 27. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban igaz ,hogy ha valaki épp engem néz akkor azt 10-20 méterről is simán lehet látni.Mondjuk amikor piacon vásárlok és 2 sorral arrébb egy lány az arcomra néz én is pillanatokon belül felnézek és a szemébe nézek.


Előzőnek igaza van.Pl ha este 2 kis piros pont egymás mellett van arra fokozott ingerrel reagálsz általában megijedsz...

A buszon a legrosszabb ez a tulajdonság.Hisz amikor közel állunk relatíve egymáshoz akkor nehéz nem észrevenni ,hogy ránk néz és iszonyat zavaró tud lenni.

2010. febr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora arc már a 2. válaszoló:D. Ejjó ilyeneket honnan lehet tanulni?
2010. febr. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bizonyám! Én sem tudtam - köszi!
2010. febr. 28. 21:11
 6/8 anonim ***** válasza:
re: ELTE TTK Biológia szak, etológia előadás :)
2010. márc. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tomasmann válasza:
100%
Ezt már én is észrevettem.Nálam ez egy automatikus reakció.És tényleg igaz amit előttem mondtak.Volt már olyan hogy az ablakban láttam két piros pöttyöt és azt hittem néz valaki.Szerintem ez valami megérzés is lehet.
2010. márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
en is erzem. es mikor felnezek hogy megnezzem vajon ki az pont ot latom meg elsonek, meg ha nem pont elottem van is
2010. ápr. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!