Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy állítsak elő nagy mennyis...

Hogy állítsak elő nagy mennyiségben kálium nitrátot?

Figyelt kérdés
tudom hogy lehet venni patikában de ott nem adnak nagy mennyiségben
2010. márc. 2. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Gazdaboltban lehet kapni. Egyéb iránt salátromsav + kálium-hidroxid vagy kálium-karbonát.


Vagy írsz egy mailt és adok elérhetőséget ismerős kereskedőhöz, nála biztosan van (500Ft/kiló).

2010. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Aztán óvatosan robbantgatni!
2010. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

500 ft /kiló azjóóó :D

én gyógyszertárban 310 ért vettem 10 dekát

email címem: wrasp@citromail.hu

am postán át tudja küldeni?:D vagy Dabason Bugyin átadni?:D

csak mert Pestre ritkán járok és akkor meg családdal :S

am h lehet azt megoldani h amikor elég a kno3 akkor robbanjon? csak mert kanócot kell bele rakni ami így nem jó mert akkor nem lesz légmentesen zárt :S

2010. márc. 3. 19:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.


Nézz fel a pyrocenter.hu-ra, ott vannak ilyenek, sokat kell még ebben a témkörben olvasgatnod, mert még hiányosak az ismereteid. Col-t keresd, neki van KNO3 eladó.


Üdvözlettel: Egy moderátor a pyrocenter.hu -ról

2010. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na ez egészen az elsö próbálkozásodig lesz vicces amig le nem robbantod a kezed. Ha ilyen nívóra futja a hozzászólásaidban akkor szerintem ne eröltesd ezt a dolgot.
2010. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hallod téged meg mit érdekel az h én mit csinálok?
2010. márc. 4. 06:00
 7/10 A kérdező kommentje:
nem tudnád megadni Col e-mailjét? csak mert az oldalon nincs felhasználó kereső köszi:D
2010. márc. 4. 06:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha már megkérdezted akkor elárulom, hogy annyira nem érdekel. Csak simán hülyeség lerobbantani a kezed, ennyi. Sok sikert!
2010. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Sokan úgylátom nincsenek tisztában a KNO3 hatásaival...

Egyáltalán nem robbanóanyag ( gyenge oxidálószer)

Gazdaboltokban kilószámra lehet venni jó áron...

( ha robbanóanyag akkor Kálium-perklorát beszerezni nem hiszem hogy be tudod de előállítani lehet...nah ez már instabil anyag és kénnel leviszi a kezed.)

2012. okt. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Kálium Perklorát ugyan olyan stabil mint a Kálium Nitrát.A Kálium Perklorát kénnel keverhető a Kálium Klorát nem keverhető kénnel.A Kálium Nitrát erős oxidálószer és magnéziummal nagyot lehet vele robbantani.Én személy szerint kevertem már jó pár Kálium Perklorátos kénes elegyet és teljesen biztonságos.A kálium Nitrát pont az amivel biztonságosan lehet robbantani.
2015. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!