Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha tehetnéd, hogyan alakítanád...

Ha tehetnéd, hogyan alakítanád át a jelenlegi magyar oktatást?

Figyelt kérdés

Mind az általános iskolai, középiskolait, és főiskolait/egyetemit.



(Azért nem a politika témakörbe raktam, mert itt konkrétabb, és értelmesebb válaszokat tudok kapni. Ezért kérlek titeket, ne rakjátok át a kérdésem.)


2015. aug. 1. 20:14
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

" 6 évesen tudtam, hogy 1000*1000 az egymillió. Kb. egy 2.-os, 3.-os szintjén voltam agyilag."


Hűha! :O

2015. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

de amúgy buta vagy

nem látod a rendszert...

2015. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

"Hűha! :O"


Hiába gúnyolódsz, a legtöbb gyerek 6 éves korában még 100-ig sem képes elszámolni.

Vagy kérdezz meg egy 6 éves, hogy 1000*1000 az mennyi. Arról nem is beszélve, hogy fogalmuk sincs, milyen bolygók vannak a Naprendszerben. Én 6 évesen már az összese fel tudtam sorolni. Kb. 9 évesen voltam azon a szinten, mint 6 évesen, tehát az iskola első 2 éve szinte biztos, hogy csak visszahúzott. Márpedig ennek nem így kéne lennie.

2015. aug. 9. 22:56
 34/41 A kérdező kommentje:

"de amúgy buta vagy

nem látod a rendszert..."


Fogd föl, hogy semmi bajom a rendszerrel. Azzal van bajom, hogy együtt kellett tanulnom olyanokkal, akiket már 10 évesen börtönbe kellett volna csukni. Ezek pedig visszafogják a tanulást, visszafogják a figyelmet, és visszafogják a tanár teljesítményét is, arról nem is beszélve, hogy az órák 90%-a azzal ment el, hogy fegyelmezni kellett őket.


Ebben az esetben mindegy, hogy milyen rendszer van. Egyszerűen azokat, akik nem viselkednek úgy, ahogy kéne, külön kéne válogatni a normális diákoktól, és másik tanárokkal taníttatni őket. Ugyanaz lenne az anyag, ugyanúgy elvárnák a teljesítményt, ugyanúgy lenne esélyük megtanulni mindent, viszont nem lennének együtt olyanokkal, akik tanulni szeretnének, és normális életet élni, nem pedig rettegni a hülyéktől.

2015. aug. 9. 23:00
 35/41 A kérdező kommentje:
És ha te úgy gondolod, hogy ez nem lenne sikeres, vagy nem oldana meg semmit, akkor mond meg, hogy miért. Adj kerek, értelmes válaszokat, és hozz föl érveket az ötletem ellen. Mert eddig már voltam buta, f.@szfej, meg minden, de érveket nem hoztál föl. Amúgy már le sem tagadhatnod, hogy a beszólogatós 67%-os válaszoló te magad vagy.
2015. aug. 9. 23:04
 36/41 A kérdező kommentje:
68%-os, bocsánat. És ez neked szólt 48%-os.
2015. aug. 9. 23:05
 37/41 A kérdező kommentje:

Biztos azért ellenzed, mert magadra ismersz. Hülyegyerek...

Persze hogy buta vagyok. Mert külön akarom válogatni az értelmes tanulókat azoktól a terrorista állatoktól akik a nap minden órájában úgy viselkednek, hogy le kéne sittelni őket. Ezért vagyok buta meg tudatlan... Te meg egy szemét bűnöző vagy. Nem érdekel hogy milyen a származásod, vagy hogy kire szavazol. De aki támogatja azt, hogy a sok hülye továbbra is húzza le a tanulók színvonalát, és hogy továbbra is szenvedjen a sok hülyétől a többi tanuló, az bűnöző.

2015. aug. 9. 23:10
 38/41 anonim ***** válasza:

"Arról nem is beszélve, hogy fogalmuk sincs, milyen bolygók vannak a Naprendszerben. Én 6 évesen már az összese fel tudtam sorolni."


Én meg most se tudom felsorolni. na bumm

2015. aug. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező, az általános és a középiskolában nincs olyan, hogy valaki egy tárgyra szakosodik, és csak azt tudja, tanulja. Ide jön a szemlélet."


Persze hogy nincs. De én nem is ezt akarom. Én azt akarom, hogy ne heti 5 irodalom legyen és 2 matek, hanem heti 5 matek és 2 irodalom. illetve a nyelvtannal nincs semmi bajom, az maradhatna annyi, amennyi most.


"Továbbá: Ha ugyanazt csinálnád a kimaradt tanulókkal, mint most, akkor elesik a reformodból az, hogy 16 éves kor után nem lehet általános iskolába járni"


Az, aki 16 éves koráig a saját trehánysága, hanyagsága miatt nem képes elvégezni az általános iskolát, az már később sem végezné el. Vagy ha elvégezné, akkor egyáltalán nem biztos, hogy egy évet is tovább tanulna középiskolában, vagy akár szakiskolában. Ezért hát fölöslegesnek tartom, hogy egy trehány, és nagy valószínűséggel rosszindulatú gyerek tovább maradjon az iskolapadban. Akinek nem sikerül (és nem betegség vagy egyéb ok miatt) a SAJÁT trehánysága miatt, és szarik bele az egészbe, annak fölösleges tovább iskolába járnia. Aki pedig beteg vagy valami miatt csúszik akár több évvel is, az természetesen befejezheti.


"mert most vannak ilyen intézmények, amiket te felszámolnál."


És kb. ezek az intézmények úgy fölöslegesek, ahogy vannak. Csak névlegesek, azért vannak hogy lássak, hogy "na én is elvégeztem a 8 általánost". De kb. az ég világon semmi értelműk, mert hogy ezek ott nem tanulnak semmit, az biztos. A legtöbb volt általános iskolai osztálytársam kb. semmire nem emlékszik mit tanítottak nekik akkor, pedig ott még teljesen egyértelmű, hétköznapi dolgokat tanítanak. Mégsem emlékeznek. Viszont azt tudják, hogy melyik drognak mi a beceneve, meg hogy milyen valóságsók mennek a tévébe. Arra van eszük. Kérdem én, akkor viszont minek is tanultak 4 évet? Mert az első 4 évben tanultakra talán még emlékezhetnek, meg annak volt is értelme, hiszen megtanultak írni, olvasni. De a következő 4 évnek mi értelme volt számukra? Tönkre b.@szták olyanok életét és tanulmányát akik tanulni szerettek volna. Kb. ennyi, ezt érték el vele. Na, akkor mi a francnak maradjanak ezek továbbra is általánosban, ha már 2x megbuktak? Azért hogy keserítsék továbbra is mások életét? Mert mást nem érünk el vele.


Középiskolában pedig már egyenesen úgy küldték el tanárok a tanulókat órákról, hogy ne maradjanak zavarni az órát. És mindenféle igazolás nélkül elengedték őket. Mert annyira unták már őket. Tessék. Maguk a tanárok a példák rá, hogy igazam van. Hogy a hülyéknek nincs helyük olyan helyen, ahol tönkreteszik a társadalmat. A sok egyetemi tanár meg csodálkozik, hogy miért ilyen gyenge az színvonala azoknak, akik újonnan jönnek. Hát mert nem kapnak normális oktatást a sok hülye osztálytársuk miatt! Ez az egy oka az egésznek! Mert a hülyék miatt nem tudnak tanítani az általános meg középiskolai tanárok. Aztán meg főiskolán értetlenkedve megadják a kegyelemkettest azoknak is, akiknek nem kéne (mert különben 20x megbukna a gyerek), és aztán szidják a kormányt. Mert fogalmuk sincs, hogy mi okozza ezt a nagymértékű lebutulást, ami az utóbbi 1-2 évtizedben történt. Ezért kéne ugyanolyan színvonalú oktatást kapniuk ezeknek a hülyéknek, de másik iskolában, elkülönítve az értelmesektől.


Úgyhogy igen, azzal, hogy egy hülyegyerek általánosban nem hagyja tanulni a társaikat, az befolyásolja, hogy milyen középiskolába kerülnek, és hogy adott esetben milyen tudással mennek a tanulók az egyetemre. Az általános iskolai neveletlen szemétládák befolyásolják, hogy milyen lesz az egyetemisták színvonala. Arról már nem is beszélek, hogy ezek ha továbbmennek középiskolába, akkor tovább fokozzák ott a helyzetet.


Úgyhogy #27 válaszoló, ha annyira szívügyed az oktatás, akkor ezen gondolkozz el, és beszéld meg másokkal, hogy próbáljanak tenni ez ellen valamit. Mert lehet, hogy csak én szólok ez ügyben, de te is tudod, hogy sokszor a tanuló mennyire nem szólal meg, még akkor sem, ha valami baja van. Plusz a többség el sem gondolkozott ezen, eszükbe sem jut azokat okolni, akik 12 évig tönkretették az életüket, és akik miatt most lemaradásban vannak a főiskolán. Eszükbe sem jut, mert örülnek, hogy megszabadultak tőlük. Nekem is csak most jutott eszembe, és is csak most vettem erőt magamon hogy ezt megírjam, pedig már ez lesz a 3. éve, hogy főiskolán tanulok. És érdekes módon az újonnan jövő tantárgyakat tökéletesen megtanulom 4-es 5-ösre, amiket pedig a középiskolának kellett volna megalapoznia, abból meg simán megbukok. Látom, érzem, tapasztalom, hogy az a baj, hogy nincs kellő tudásom, márpedig azért nincs, mert a sok hülye együtt volt 12 éven keresztül az értelmes tanulókkal, és visszafogták őket.

2015. aug. 11. 18:11
 40/41 anonim ***** válasza:

Elolvastam kérdező, amire kértél. Hosszú volt a szöveg, alkalmas arra, hogy megismerjem fogalmazáskészséged. Ha ilyen szintű regényeket olvastál, megértem utálkozásod. Én nem ilyeneket olvastam.

Talán nyersnek tűnik, amit mondok, de a te problémád sokrétű. A jelenlegi, hogy túlságosan felszínes vagy. Aki irodalmat zanzásított változatból (internetes zagyvaságból) kíván megismerni, nemhogy semmit se fog megtudni, de fogalmas sincs, miért olvasott. Az biztos, hogy nem azért, amiért kéne. Erre Éppen egy kiváló humorista hívta fel a figyelmet azzal, hogy megírta egy csomó világhírű (és hosszú) regény zanzásított (nem tudom tudod-e, mit jelent ez - nagyjából: bugyuta, rövidített) változatát. Ha a hülyeség kifigurázásaként olvassuk, remek. Ha az eredeti gyanánt, szánalmas és fájdalmas.

Az oktatásnak megvannak a maga szakmai sajátosságai. Sokan hiszik, hogy értik ezt, és minél kevesebb fogalmuk van róla, annál nagyobb hangon oktatnak ki erről olyanokat, akiknek poros lába nyomába nem érnek.

És hogy a jelenlegi problémáid (amiknek zömét fel sem ismered) miből származnak? Nos nehéz és veszélyes ennyi ismeretség után véleményt formálni, de annyit mondhatok: a mai eszemmel rettenetesen sajnálnám magam, ha a te kisgyermekkorodat kellett volna végigélnem. Elhiszem, amit a kisiskolás élményeidről írtál. Azért hiszem el, mert pontosan erre gondoltam volna akkor is, ha nem mondod. Bizonyos jellegzetes kisgyermekkori problémák következménye.

De mi nem fogunk közös álláspontra jutni soha, mert ez a hely erre nem alkalmas. Sok sok hosszú és nyugodt beszélgetés kellene, hogy néhány dolgot elhiggyél. Nem azért, mert te ennyire hitetlen vagy, esetleg nem értenéd, hanem azért, mert ilyen az emberi agy működése. Borzasztó nehéz egyes korábbi események következményeit felszámolni, új irányt adni a gondolkodásnak. Ez is egyik fő oka a gyenge iskoláknak, de oka a bűnözésnek, sőt, a munkavégzés minőségének (silányságának) is.

De ha picikét elgondolkodsz ezen, már nem töltöttem hiába az időmet.

2015. aug. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!