Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha tehetnéd, hogyan alakítanád...

Ha tehetnéd, hogyan alakítanád át a jelenlegi magyar oktatást?

Figyelt kérdés

Mind az általános iskolai, középiskolait, és főiskolait/egyetemit.



(Azért nem a politika témakörbe raktam, mert itt konkrétabb, és értelmesebb válaszokat tudok kapni. Ezért kérlek titeket, ne rakjátok át a kérdésem.)


2015. aug. 1. 20:14
1 2 3 4 5
 41/41 A kérdező kommentje:

"Elolvastam kérdező, amire kértél. Hosszú volt a szöveg, alkalmas arra, hogy megismerjem fogalmazáskészséged.

Ha ilyen szintű regényeket olvastál, megértem utálkozásod. Én nem ilyeneket olvastam."



Ennél sokkal jobban is tudnék fogalmazni, de nem teszem, mert nagyon sok idő elmegy amíg oldalakat írok neked, és nem tudok azzal foglalkozni, hogy szépen fogalmazzam meg, amit mondok. Az a célom, hogy érthető legyen, nem az, hogy öröm legyen olvasni. Amúgy meg nem olvasok regényeket, mert azon kívül, hogy hogy mondták 100 évvel ezelőtt a napfelkeltét, nem tanulok semmit. Véleményem szerint a különböző szakszavak megtanulásának van értelme, de régies, mára már alig használt szavaknak, nincs.


"Talán nyersnek tűnik, amit mondok, de a te problémád sokrétű."


Nem tűnik nyersnek. Az a nyers, ahogy én írok. Ahogy te írsz, az teljesen normális, viszont a mondanivalója értelmetlen.


"A jelenlegi, hogy túlságosan felszínes vagy. Aki irodalmat zanzásított változatból (internetes zagyvaságból) kíván megismerni, nemhogy semmit se fog megtudni, de fogalmas sincs, miért olvasott. Az biztos, hogy nem azért, amiért kéne. Erre Éppen egy kiváló humorista hívta fel a figyelmet azzal, hogy megírta egy csomó világhírű (és hosszú) regény zanzásított (nem tudom tudod-e, mit jelent ez - nagyjából: bugyuta, rövidített) változatát. Ha a hülyeség kifigurázásaként olvassuk, remek. Ha az eredeti gyanánt, szánalmas és fájdalmas."


Tökéletesen egyet értek. Ha valaki ráveszi magát, hogy regényt olvas (mert olyan kedve van, vagy mert kötelező olvasmány), akkor vegye a fáradtságot, hogy elolvassa az eredetit.


"Az oktatásnak megvannak a maga szakmai sajátosságai. Sokan hiszik, hogy értik ezt, és minél kevesebb fogalmuk van róla, annál nagyobb hangon oktatnak ki erről olyanokat, akiknek poros lába nyomába nem érnek."


"És hogy a jelenlegi problémáid (amiknek zömét fel sem ismered) miből származnak?"


Érdekes, hogy konkrétan nem akartál egyetlen egyet sem mondani a valós problémáim okairól. De úgy gondolom, hogy ha te tudod, hogy nem ismerem a problémáim nagy részét, akkor biztosan tudod a problémáimat. Illetve ha nem tudod őket, akkor azt sem tudhatod, hogy hányat ismerek fel közülük.


"Nos nehéz és veszélyes ennyi ismeretség után véleményt formálni, de annyit mondhatok: a mai eszemmel rettenetesen sajnálnám magam, ha a te kisgyermekkorodat kellett volna végigélnem. Elhiszem, amit a kisiskolás élményeidről írtál. Azért hiszem el, mert pontosan erre gondoltam volna akkor is, ha nem mondod. Bizonyos jellegzetes kisgyermekkori problémák következménye."


Mi? Mik a kisgyerekkori problémák következményei?


"De mi nem fogunk közös álláspontra jutni soha, mert ez a hely erre nem alkalmas. Sok sok hosszú és nyugodt beszélgetés kellene, hogy néhány dolgot elhiggyél."


Csak mond meg őket, és ha nem hiszem el, akkor legalább megpróbáltad... ha meg elhiszem, akkor pedig volt értelme.


"Nem azért, mert te ennyire hitetlen vagy, esetleg nem értenéd, hanem azért, mert ilyen az emberi agy működése. Borzasztó nehéz egyes korábbi események következményeit felszámolni, új irányt adni a gondolkodásnak."


Te most vagy pszichológus vagy, vagy piszchiáter, ugyanis ők nem tudnak úgy megfogalmazni dolgokat, hogy az érthető legyen mások (pl. a páciensek) számára. Nem voltam még egyiknél sem de tudom milyenek.


"Ez is egyik fő oka a gyenge iskoláknak, de oka a bűnözésnek, sőt, a munkavégzés minőségének (silányságának) is."


A bűnözést nem lehet beszüntetni. Ugyanis a sok elmebeteg hülyegyerek otthonról hozza ezeket. És hogy kiből mi lesz, az nagyon komplex dolog. Pl. mi rengeteget veszekedtünk, mégsem loptam még soha, sőt, nem is káromkodok, hazudok, vagy csinálok egyéb rossz dolgokat. Nem dohányzom, és nem iszok alkoholt sem. És tudod miért? Mert azt tanították, hogy soha ne csináljam ezeket, és mert a szüleim sem csinálták. Ebből látszik, hogy egy gyerek nem csak abból meríthet ötletet, hogy ha veszekednek a szülei, hanem egyéb, dolgokat is átvesz. És akkor hiába mondják a szülei a gyereknek, hogy ne tegye ezt meg azt, ő akkor is meg fogja tenni, mert tudat alatt (vagy tudatosan) átveszi a szüleitől. Ezért gondolom úgy, hogy a bűnözés megszüntetéséhez mindenkinek le kéne szoknia dohányzásról, az alkoholról, rap és a rock zenéről, és már kicsi koruktól olyan példát kéne mutatni nekik, ahol nem lopnak, csalnak, hazudnak.


"De ha picikét elgondolkodsz ezen, már nem töltöttem hiába az időmet."


Nagyon szívesen elgondolkodnék rajta, csak hogy az ég világon semmilyen infót nem mondtál azon kívül, hogy inkább nem fogalmazol meg semmit.

2015. szept. 20. 17:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!