Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kell megállapítani, hogy...

Hogy kell megállapítani, hogy a villamos vezeték melyike a nulla és melyike a föld, ha minden vezeték azonos színű?

Figyelt kérdés

2015. szept. 25. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Vegyél "fáziskereső"-t!

Nem is túlzottan drága, még ha csak egyszer használod is.

2015. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Üzem alatt, vagy szerelési munkával üzemszünetben?

Üzem alatt neked igazából sehogyan. Már elnézést, de aki szakember, még annak is csak a külön szakvizsgával ajánlatos.

Fáziskeresővel pedig, már bocs, végképp nem lehet ezt megállapítani.


Üzemszünetben egyszerűbb.

2015. szept. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Más a fogása :)
2015. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

a pincébe van/volt bevezetve az vezetékhálózat és a régi tulaj gondolom lopta a gyárból a vezetéket. Kb olyan mint egy korbács. 5 vezeték van benne és mindegyik fekete, de a házban csak egy fázis van. A köteg olyan, hogy vaslemezzel van bevonva/betekerve és ez alatt és felett 2mm műanyag és ebben van az 5 fekete rézdrót szigetelve szintén. vannak elosztó dobozok, ahonnan elágazik. Szétszedtem az egyiket és a visszakötésnél találtam 2 fázist és 1-1 vezetéket, ami nulla-föld.


Bekötöttem és működik, de fordítva is múködik, ez nyílvállaló. A fázis az jó helyen van.


Mit tegyek?


Ezt szétbontani és kicsengetni, - nem is tudom.

2015. szept. 25. 18:46
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Összeméred őket valamivel, amiről tudod, hogy föld, abból elvileg kiderül. A nulla és a föld között kb. 3-7 V lesz, nulla és nulla, föld és föld között viszont ~0 V. Ha valahol össze van gányolva a nulla a földdel (láttam már ilyet), akkor nem lesz különbség, de akkor nem is számít, melyik melyik.
2015. szept. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az utóbbival kapcsolatban (nulla-föld összegányolása) nekem is lenne egy kérdésem.


Van egy villanytűzhelyem. A bekötési rajza szerint a nullát és a földet össze kell kötni benne. Miért?

2015. szept. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
79%
húzz ki mindent, köss rá egyenáramot, és mérd meg multiméterrel a másikoldalon, ahova megy a vezeték
2015. szept. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, ez módszer. #6-é. Nem véletlenül ez benne van a szabványban, egyik lehetséges eljárásként. A harminc évig érvényes maradt magyar szabványok ritkán írtak hülyeséget.
2015. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Moon_Walker ***** válasza:

Inkább Csengesd ki, és dugd fel a bácsinak a kábeljét.


(Nagyon sok helyen a villanyóra előtt van nullázás, szóval a föld és a nulla sokszor egy potenciálon van)

2015. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!