Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hőkezeléssel hogyan tudnám...

Hőkezeléssel hogyan tudnám "megedzeni" a betonacélt? Szerszámot készítenék belőle.

Figyelt kérdés
Nyilbordás felületű (szerintem B500-as) 6-os betonvasat szeretnék megedzeni, úgy hogy speciális csavarhúzóm legyen. Mennyire hevítsem fel, hogyan huzassam, mibe mártsam, hogy a lehető legjobb legyen?

2015. nov. 8. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
2015. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek már megvoltak, a youtube videot is megnéztem, amit a linkelt kérdéshez válaszoltak, de ennyire mélyen nem mennék bele a dologba, mert nem nagyon értem őket... Arra gondoltam van valakinek tapasztalata ilyen téren, leírja, hogy kb vörösre, vagy sárgára izzítsam, aztán sósvízbe mártsam, vagy olajba, vagy csak hadjam kihülni, aztán meddig melegítsem vissza...
2015. nov. 8. 22:04
 3/4 anonim ***** válasza:

A betonacél hőkezelési szempontból lutri, de inkább bukta.

Mikor Hőkezelőben dolgoztam sokszor hoztak betonacélból készült fusit. Többnyire nem lehetett megedzeni.

Kérdező, ismered a szikra-próbát?

Köszörűn kicsit megszikráztatod az anyagot. Ha a szikrák olyanok mint a tyúkláb, felejtős a dolog. Szerezz másik anyagot!

Ha a szikrák szépen sokfelé ágaznak, és az az ágak is újra elágaznak, akkor talán.

2015. nov. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ment a zöld mancs!
2015. nov. 19. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!