Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a Polinom? A Wiki-n is...

Mi a Polinom? A Wiki-n is nezted de nem ertem.

Figyelt kérdés
Ott meg ad 3 pl-at [link] de honnan veszi a "p" , "q" es "r" betuket s honan jon utana kepletek.
2010. márc. 20. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A "p" "q" "r" minden bizonnyal a függvény neve, amit a mellette levő kifejezés határoz meg. Ez a példában koordináta geometria. Fuggvények összeadása és szorzása.
2010. márc. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt nem teljesen ertem.

Tehat minden betunek kulon kepletje van?

S ez mit jelent?: p1(x)

2010. márc. 20. 13:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A matematikában a polinom (vagy többtagú algebrai kifejezés) egy olyan kifejezés, melyben csak számok és változók egész kitevőjű hatványainak szorzatai illetve ilyenek összegei szerepelnek."


Eddig oké?

Szám: pl. a 6, 52, 41, stb.

Változó: pl. x, y, stb.

Váltózó egész kitevőjű hatványai: pl. X^2 Y^61 Z^90.

Tehát egy polinomban csak ezen szorzatai lehetnek.


Például polinomok:

x^2+3*y^4

2x^5+12z^7+21

7k^7-10t^4+v


Ezeket a polinomokat én kedvemre elnevezhetem. Mondjuk az elsőre azt mondom, legyen a neve p. akkor ezt így írom fel:

p=x^2+3*y^4

Hogy pontosabb legyek, ezt így jelölöm, mivel a p felírásához x és y változókat használtam fel:

p(x,y)=x^2+3*y^4


De lehet a neve q is, r is, kiscica is, análvibrátor is, amit csak akarsz. Most a hangulatomhoz a p illett, ezért azt választottam.

Na most már más hangulatom van, hasamra csapok, kitalálok egy polinomot.

z^3-8*g^8

És akkor hasamra csapok, ezt is elnevezem p-nek. Akkor ez lesz:

p(z,g)=z^3-8*g^8


Tehát ezek csak példát, kitalációk. Úgy nevezed el, ahogy akarod.


Remélem, érthető volt.

2010. márc. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszi, igy mar ertheto :D!

Jobb vagy mint a Wiki(pedia).

Koszi:D:D

2010. márc. 20. 15:15
 5/6 A kérdező kommentje:
2010. márc. 20. 15:35
 6/6 Silber ***** válasza:

Ha valamit alsó indexben látsz, az nem a hatványkitevőt jelenti. A hatványkitevő mindíg a jobb felső sarokban található. Amit a jobb alsó sarokban látsz, azt úgy hívják, index. Ennek az a szerepe, hogy a különböző tagokat meg tudd különböztetni egymástól.

Tegyük fel, hogy (ne vedd sértésnek :)) te csak az x és y betűket ismered (vagy lustaságból csak ezeket írod le)

X(1) (az 1 az indexet jelentse most) egy értéket jelent

X(2) egy másik értéket

X(3) egy harmadik értéket

stb stb. Ennyi a lényege csak, hogy a különböző x-eket (amelyek más-más számot jelentenek) meg tudd különböztetni egymástól.

2010. márc. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!