Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehetséges, hogy a...

Hogyan lehetséges, hogy a lift felfelé irányú gyorsulása nagyobb, mint a felfelé irányú lassulása, mégis az eltelt idő azonos?

Figyelt kérdés
2015. nov. 30. 12:45
1 2
 11/16 Wadmalac ***** válasza:
100%
A gyorsulásmérő appos kísérletről meg annyit, ha kézben tartott telóval mértél, nem a lift falához fogott telóval, ennyi mérési hibát simán okoz a fel-le mozduló kezed mérés közben.
2015. dec. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nekem is ezek jöttek ki, bár én máshogy számoltam; abból indultam ki, hogy ha a "mért tömeg" x-szeresére változik, akkor a gyorsulás is x-szeresére változik, és tudjuk, hogy a gyorsulás egyszer a+g, egyszer meg a-g; a 0,78 m/s^2-tel nem is volt probléma, elvégre (úgy-ahogy) az app azt kijelezte, és a -0,82 m/s^2 is kijött számolással, de az app 3 tizedesjegy nagyságrenddel mást mutatott (felfelé és lefelé is). A telefont a lift padlójára raktuk, úgy mértünk, úgyhogy szerintem azzal nem volt probléma (Physapp alkalmazás, ha esetleg érdekel valakit). Viszont akkor kérdés, hogy miből fakadhat ez az eltérés (esetleg lehet, hogy gyorsulást pontosabban számol, mint lassulást?).


Minden értelmes választ köszönök! :)

2015. dec. 1. 09:04
 13/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

A számolási módod jó volt, én is úgy számoltam volna, sima arányszámokkal, csak félrevezető lett volna, ha megmarado ka tömeg-mértékegységnél, ami itt "csalás" volt.

Hát, én mindenképpen a teló mérési pontosságára gyanakodnék, mint hibára.

A súlyváltozások (amit kg-ban adtál meg) mivel lettek mérve?

2015. dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Digitális mérleggel.
2015. dec. 1. 20:36
 15/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát abból közel sem nézek ki akkora mérési hibát, mint a G-szenzorból. :)

Akkor a testsúly-méréses kísérlet az, ami valószínűleg reális eredményt adott.

Nem tudom, csak nagyon valószínűnek tartom, hogy a liftek gyorsulási értékeire van egy szabályba fektetett limit, ami, legalábbis ha én határoznám meg, 0,1 G kellene, hogy legyen, ez még elviselhető kellemetlenséggel jár.

2015. dec. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Minden jó lett, köszönöm a segítséget :)
2015. dec. 2. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!