Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az idő az univerzumunk sajátos...

Litvai György kérdése:

Az idő az univerzumunk sajátos tulajdonsága?

Figyelt kérdés
Olvastam valamit, és úgy értelmeztem, hogy az idő egy dimenzió, ami csak a mi univerzumunkban létezik. Mivel mi mindent térben és időben tudunk elképzelni,elképzelhető hogy a mi univerzumunkon kívül és "van " valami felfoghatatlanul isteni, ami kívül esik teren és időn. Ahogy így leírtam, ez nagyon morbid?

2015. dec. 1. 00:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Az idő az univerzumunk sajátos tulajdonsága?"

Lehetséges, de jelenleg ezt nem tudjuk.


"Olvastam valamit, és úgy értelmeztem, hogy az idő egy dimenzió, ami csak a mi univerzumunkban létezik."

Pontosabban EZ az idő csak itt létezik. Máshol létezhet másféle idő is - ezt valahogy úgy képzeld el, mint ahogy a világunknak van egy tömege és egy térfogata - úgy van egy saját térideje is. Másik világnak lehet egy másik térideje.


"elképzelhető hogy a mi univerzumunkon kívül és "van " valami felfoghatatlanul isteni, ami kívül esik teren és időn."

Ez egy érdekes dolog, és lehetséges is - de mitől lenne ez isteni?

Ha létezik ilyen dolog, akkor sem biztos, hogy bármiféle isten is lenne benne.

A jelenlegi elképzelések szerint a világunkon kívül a "semmi" van, amelynek a tulajdonságai különböznek a tér tulajdonságaitól.

Pl. nem lehet benne mozogni, és nem terjednek a sugárzások sem, így látni sem lehet benne.

ESETLEG a gravitáció terjed benne.

2015. dec. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!