Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A szárazelemből kifolyt sav...

A szárazelemből kifolyt sav bőrön keresztül felszívódik? Szájba kerülve milyen gondokat okoz? Ez a "lé" átlátszó sárgás-barnás színű?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Cinkklorid az ami kifolyik elég maró hatású bőrön nem szívódik fel de szájba kerülve a nyálkahártyákat meg marhatja. Lenyelés esetén magnézium oxid szuszpenziót kell inni.
2010. márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!! És mi ez pontosan ez a szuszpenzió???

Tegnap kislányom olyan játékkal játszott, amiből csöpögött a kifolyt elem:-( Mire észrevettem már olyan volt a keze is, de nem lett rajta semmi jel. Azt, hogy belenyalt-e nem tudom. Mit adjak neki?

2010. márc. 23. 14:44
 3/6 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés! Lehet ez a sav színtelen is???
2010. márc. 24. 12:47
 4/6 anonim ***** válasza:

természetesen lehet színtelen is

a szuszpenzió egy olyan keverék, mely egy folyadék és a benne nem oldódó szilárd anyag keveréke. Ilyet kapunk ha finom homokot rázunk össze vízzel.

2010. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Egy másik játékban, miután átnéztem az összeset, színtelen volt a folyadék:-( Istenem, mióta lehetett az is kifolyva? Nemrég még működött!

Remélem semmi baja nem lesz a kislányomnak! Nevét nem irnád meg ennek a folyadéknak?? adnék a kislányomnak!

2010. márc. 25. 19:05
 6/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok


ha valóban elemből kifolyt folyadékról van szó, és lenyeli akkor mérgezést nem valószínű hogy kap, de megmarhatja.


Ezt többféle képpen is elkerülheted:

jól megitatod vízzel

vagy magnézium-oxid vizes szuszpenziójával itatod meg

esetleg szódabikarbóna oldatot itatsz vele

2010. márc. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!