Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha valakinek volt telefonja a...

Ha valakinek volt telefonja a 80-as években Magyarországon, akkor lehetett külföldi számot hívni vagy csak magyart?

Figyelt kérdés
Belföldi, de más körzetbe való tárcsázáshoz (pl. Budapestről Fejér megye) lehetett közvetlenül tárcsázni vagy az operátort kellett hívni?

2015. dec. 27. 18:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém volt. A családunknak már a 70-es években volt otthon tárcsás, vezetékes telefonja. Budapest. Úgy működött, hogy felvettem a kagylót, ha budapesti számot hívtam, akkor a vonalhang esetén már tárcsázhattam is az akkor még 6 jegyű számot, ha vidékre, akkor 06, újabb vonalhang, körzetszám, telefonszám. Kb úgy, ahogy mobilt hívsz vezetékesről.

De kisebb falvakban volt, ahol interurbán lehetett csak, azaz először felhívtam egy ún "interbejelntő" vonalat, itt elmondtam, hogy hová szeretnék telefonálni, településnév és telefonszám. Utána ők felhívták és engemet is visszahívtak, hogy akkor összekapcsoljanak vele. Bonyolult volt, de nem élhetetlen.

2023. aug. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Gondolom az USA tabu volt"

Ez a 80-asokban már nem attól függött. Egy csomó helyre ott is lehetett telefonálni. Gondolom, ez már telefontársaságok közti szerződés függvénye volt.


Persze a telefon politikai jelentősége az megvolt. Például amikor Jaruzelski bevezette a szükségállapotot Lengyelországban, az kb 5 intézkedést jelentett, nem lehetett CB rádiózni, nem lehetett 06-ot tárcsázni, nem lehetett táviratot feladni. Jó hírközlés nélkül nincs sikeres lázadás.

2023. aug. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Bonyolult volt, de nem élhetetlen."

Emlékszem, a hetvenesek végén az Üllői út-Ecseri út nagypostánál kiraktak a kollégáim reggel 9-kor, kértem egy vidéki hívást az anyósjelöltem munkahelyére Somogy megyébe, mert akartam menni a hét végén, de az esti vonathoz nem volt már busz. Délben szólt a hang, hogy menjek a hármas fülkébe... Tényleg nem volt élhetetlen. :D :D :D

2023. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Olyan gyenge volt a telefonhelyzet Magyarországon, hogy a közművek saját telefonhálózatot tartottak fenn. Na az rossz minőségű volt, abba valóban emelt hangon kellett beszélni.


De ez a közlés, hogy a 06 után recsegett, ez hülyeség. Az automata központokban volt erősítő.

2023. aug. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!