Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gravitációs állandó értékébe...

A gravitációs állandó értékében mit jelent a zárójelben lévő 80-as szám?

Figyelt kérdés
[link]

2015. jan. 13. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem az 6,6738480 akar lenni, de az utolsó 80-at nem fontos kiírni ezért tették zárójelbe, de ez csak: szerintem
2015. jan. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk az tényleg lehet, főleg azért mert az az eltérés a megadott hibaintervallum miatt lényegtelenné válik. Csak hát hibaintervallummal nem jó számolni. :)
2015. jan. 13. 10:36
 3/9 anonim ***** válasza:
hát nem jó, de vedd a középértéket és kész :D
2015. jan. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű, hogy azok már nem helyes számjegyek, de a szabványban elfogadták, mint sok mérés átlagát. :D
2015. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

Aki tovább akar bányászni, itt a 46. oldalon kezdődik a leírás.

[link]

Én gyors vázlatos átolvasással nem találtam meg a magyarázatot.

2015. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%


Az eddigiek nem nyertek. A mérési bizonytalanságot jelzik, de nem úgy, hogy ők a bizonytalan számjegyek, hanem hogy az előttük levő két (vagy ahány számjegy van a zárójelben) darab számjegy értéke igen nagy valószínűséggel („szinte biztosan”) nem tér az odaírttól a zárójelben levő számnál jobban.

[link]


És akkor ezt most javítjuk a Wikin, mert sikerült duplán (egy helyre két különböző jelöléssel) odaírniuk… Szóval ugyanazt fejezi ki, mint a '±'.

Itt már szebben van: [link]


6,67384(80) = 6,67384 ± 0,00080.

2015. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

> „Én gyors vázlatos átolvasással nem találtam meg a magyarázatot.”

Igen, ez a cikk nem erről szól, hanem a mennyiségek mért értékeiről.


És magamat is pontosítom (oké, javítom):

Az az „igen nagy valószínűséggel” egész konkrétan a 68,3%-os valószínűséget jelenti. A linkemen jól szerepel.

2015. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ez én most elfogadom! :D
2015. jan. 13. 12:47
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
Hát bizony a wiki a hunyó, a +/- tiszta. Meg sem próbáltam így értelmezni, miután a "tűrés" már ki volt írva. :D
2015. jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!