Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent, hogy a mi vidékünk...

Katy13 kérdése:

Mit jelent, hogy a mi vidékünkön a gravitációs állandó értéke 9,81 N/kg?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Te és Esztykee osztálytársak vagytok?


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2014. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy téged alaposan félrevezettek. Olyan vidék nincs a Világegyetemben, ahol ennyi lenne a gravitációs állandó. Az egész más dolog. Nézz utána a wikipedián!

Amire hasonlít az a szám, amit felírtál az a földi nehézségi gyorsulás szokásos számértéke, mely vidékenként nem változik. Annyira legalábbis nem, hogy ne 9,81 lenne az egész Földön. A mértékegysége viszont m/s*2

2014. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A N/kg= (kg*m/s2)/=m/s2, azaz gyorsulás. A Földön az átlagos nehézségi gyorsulás 9,81 m/s2. A gravitációs állandó az egyetemes.
2014. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, amúgy igen, osztálytársak vagyunk :)
2014. jan. 13. 16:43
 5/10 Esztykee válasza:
* és legjobb barátnők :)
2014. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor van még mit javítani a kettőtök közti kommunikáción…
2014. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Az északi és déli sarkon g=9,83 m/sec², az Egyenlítőn pedig 9,78 m/sec².
2014. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként valamennyit változik, mivel minél közelebb vagyunk a Föld középpontjához, annál erősebb a gravitációs erő, ami ránk hat. A Föld pedig nem pontosan gömb alakú, a sarkokon kicsit közelebb agyunk a középponthoz, mint az Egyenlítőnél.

Így az Egyenlítőnél 9,78 m/s^2 a gravitációs gyorsulás,

a sarkokon pedig 9,83 m/s^2.

2014. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor tévedtem, bocs, azt gondoltam, hogy a tizedekben, sőt a századokban sincs még változás a földfelszínen való elhelyezkedésünk függvényében. Úgy tippeltem,mhogy csak a 4-5. tizedesjegy után kezdődnek az eltérések.
2014. jan. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Meglepő, de ha utánaszámolsz, az egyenlítőnél a Föld kerültei sebessége hangsebesség fölött van..

A sarkokon ez a sebesség 0.

Ez ebből eredő centrifugális erő befolyásolja a nehézségi gyorsulás értékát. Hogy más hogyan módisítja, azt nem tudom, de ez fizika..

2015. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!