Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matematikai példa: Mennyi a...

Matematikai példa: Mennyi a korkülönbség közöttük?

Figyelt kérdés
Egy ember így szólt a másikhoz: Én most kétszer annyi idős vagyok, mint Ön volt akkor, amikor én annyi idős voltam, mint Ön most. Amikor Ön olyan idős lesz, mint én vagyok most, akkor nekem hét évem fog hiányozni ahhoz, hogy kétszer annyi idős legyek, mint Ön most.

2016. jan. 30. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:

"Én most kétszer annyi idős vagyok, mint Ön volt akkor, amikor én annyi idős voltam, mint Ön most."

Ebből következik, hogy Ön 3/4 annyi idős mint Én, hiszen félúton van, az én korom és annak fele között.

"Amikor Ön olyan idős lesz, mint én vagyok most, akkor nekem hét évem fog hiányozni ahhoz, hogy kétszer annyi idős legyek, mint Ön most."

7 év a különbség az én korom 6/4-szerese és 5/4-szerese között, ill. az Én, és az Ön kora között.

Én 28, Ön 21 éves.

[link]

2016. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon közönöm a segítséget, életmentő volt! :-)
2016. jan. 30. 14:05
 3/3 Fibonacci ***** válasza:

Táblázat és egyenletrendszer segítségével:


Két személy és három időpont van.


Én most "x" éves vagyok.

Ön most "y" éves.


Az első mondat a jelen és múlt,

a másik mondat a jelen és jövő

összehasonlítása.

.. | múlt. | jelen | jövő

---+-------+-------+------

Én | y ... | x ... | 2y-7

Ön | x/2 . | y ... | x

---+-------+-------+------


A korkülönbség mindig ugyanannyi:

2y-7 - x = x - y (jövő-jelen)

y-x/2 = x - y (múlt és jelen)

x - y = 2y-7-x (jelen és jövő)

3x - 4y = 0

2x - 3y = -7

x=28; y=21;

2016. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!