Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Üdv! Problémám akadt egy...

Üdv! Problémám akadt egy egyszerű matematikai/geometriai feladvánnyal, számomra nem olyan egyszerű. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Adott 3 pont:

A (1,-4,3)

B (-1,-1,7)

C (3,-3,-1)

A kérdés, hogy egy egyenesen fekszik-e a három pont?


Nem tudok hogy nekifogni. Lerajzoltam, de mivelhogy egy papírlap csak kétdimenziós, nem egyértelmű a válaszszámomra. Az egyenletrendszerekben meg nem mozgok túl otthonosan, és feltételezem, a megoldáshoz rajtuk keresztül vezet az út. Adnátok kérlek valami támpontot, hogyan tudom kiszámolni? Az sem lenne utolsó, ha valaki meg tudná mondani, egy egyenesen vannak-e. Hálás köszönetem a segítségetekért!



2016. febr. 8. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fekszik egy egyenesen a három pont.

BA = (2,-3,-4)

AC = (2,1,-4)

Látszik, hogy az y koordináták különbségének aránya nem egyezik az x és z különbségének arányával:

2/2 = -4/-4 ≠ -3/1

azaz pl. AC = (2,-3,-4) lenne jó, vagyis C(3,-7,-1).

Másképp: BC felezőpontjának "látszik" A (x,z alapján), de az y koord. nem stimmel

(-1+3)/2 = 1 ; (7-1)/2 = 3 ; (-1-3)/2 ≠ -4 ; <-- (-1-7)/2 = -4 kellene

2016. febr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor esnek egy egyenesre,ha létezik olyan x valós szám, hogy AB=x*BC (ahol AB jelöli A-ból B-be mutató helyvektort jelöli). AB=(-2,3,4) és BC=(4,-2,-8). Látható, hogy ilyen valós szám nincs, tehát nem eshetnek egy egyenesre, mert csak első és harmadik koordináta fejezhetők ki -2 segítségével. Sz. Gy.
2016. febr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
\vec{AB}\times\vec{AC}=0?
2016. febr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!