Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Most akkor tényleg megvan az...

EagleHUN kérdése:

Most akkor tényleg megvan az a bizonyos jel és ezzel bizonyíték?

Figyelt kérdés

[link]


A Nature elég megbízhatónak tűnik szerintem!

Most akkor hivatalosan is olyan jelet találtak, ami semmilyen természeti jelenséggel nem magyarázható. 2012 óta figyelik a területet és hallgatják ezeket a keskeny sávú a háttérzajból kiemelkedő jeleket. Melyek egy kisebb területről jönnek, de nem pontszerű forrásból (azaz bolygóról).

Ezzel most úgy néz ki bizonyítva van az idegen civilizációk léte!?

Mi a (tudományos)véleményetek?

A távolság nem derült ki számomra a cikkből, valaki tud konkrétabbat hány fényévre van a jelek forrása?



2016. márc. 3. 11:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a konkrét véleményem, hogy nem vagy túl jó angolból. Ez alapból csak a cikk absztraktja, amiből nem lehet következtetéseket levonni, azt meg kétlem, hogy a cikket megvetted volna és elolvastad. De már az absztrakt is azt írja, hogy még ismeretlen fizikai jelenségből származnak a jelek. Következő mondatban írják is, hogy valószínűleg "cataclysmic events"-ből származnak a jelek, vagyis valamilyen komolyabb energiakibocsátással járó jelenség történt. A cikk tartalma nélkül ennél többet nem lehet megmondani, de valószínűleg kifejtik bővebben mik lehetnek az esélyes események amik okozhatták ezeket a jeleket, és semmilyen idegen életformát nem említenek vagy természetfeletti jelenséget.
2016. márc. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 sadam87 ***** válasza:
100%

"Most akkor hivatalosan is olyan jelet találtak, ami semmilyen természeti jelenséggel nem magyarázható."

Ezt írják:

"... these repeat bursts with high dispersion measure and variable spectra specifically seen from the direction of FRB 121102 support an origin in a young, highly magnetized, extragalactic neutron star"

Azaz az eredmények alapján valószínűleg egy magnetártól (erősen mágneses neutroncsillagból származnak). Azaz eléggé úgy tűnik, hogy magyarázható természetes jelenséggel (természetesen nem 100%, hogy helyes is a magyarázat, de azért nem kell rögtön E.T.-t keresni a jelek mögött).

2016. márc. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Egyelőre minden ilyen nagyon messze van a bizonyítéktól. A wow-jelre 1977 óta nem sikerült egyértelmű magyarázatot adni, de attól még az sem "bizonyíték".

A baj az, hogy a sci-fi hatására úgy képzeljük, hogy ha létezik "értelmes" idegen élet, az hozzánk hasonló lesz. A valóságban más világok létformáinak nagy része valószínűleg annyira különbözik tőlünk, hogy esélytelen a kapcsolatfelvétel. És innentől nehéz ugye definiálni, hogy mi számít "értelmesnek". Földi példánál maradva egy kutya sokkal értelmesebbnek tűnik egy macskánál, pedig csak az emberrel való kommunikációra és együttműködésre való hajlama sokkal magasabb, az intelligenciája nem.

2016. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Tislerics Máté ***** válasza:

Minden bizonnyal egy pulzár a ludas. Ha az ismétlődő jelek nem lassulva érkeznének, az megdöbbentő lenne, mivel minden pulzár forgása lassul. Tehát az ismétlődő jeleknek is lassulnia kéne.


Ha mondjuk nem lassulna, sőt gyorsulna, az sem jelentené persze, hogy idegen lényekről van szó.


Amúgy meg minek küldenének olyan jelet, amit ilyen könnyen összekeverhetünk mással?


Ha mondjuk a jelek ismétlődésében megfigyelnénk valami logikai rendet, az már valóban nagyon gyanús lenne, mondjuk a Fibonacci számsort alkalmaznák...

2016. márc. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Wadmalac ***** válasza:
Szerintem a gyorsuló jel is mutathat egy éppen még zsugorodásban lévő pulzárt, fekete lyukká omlás közben mondjuk.
2016. márc. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
"mondjuk a Fibonacci számsort alkalmaznák..." - a Fibonacci pont rossz példa, mert az a természetben is sok helyen előfordul. Szomszédos prímszámok listája sokkal egyértelműbb jele az intelligenciának, olyan a természetben nincs sehol.
2016. márc. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Tislerics Máté ***** válasza:

Hát ilyet tudtommal még nem figyeltünk meg, de elég furcsa is lenne, mivel a pulzárok általában szupernóva robbanások után keletkeznek. Amikből ugye vagy fekete lyuk, vagy neutroncsillag jöhet létre. A pulzárok és egyfajta neutroncsillagok.


Az lehetséges lenne, hogy egy pulzár annyi anyagot gyűjt magába, hogy fekete lyuk lehessen, de azt ugye az őt körülvevő akkréciós korong beárnyékolná, tehát nem láthatnánk. (elvileg)


Ezért is írtam hogy, ha gyorsulna a forgása, az sem jelentené hogy idegen lények, sokkal inkább egy még ismeretlen neutroncsillag jelenlétét sejtetné.

2016. márc. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Tislerics Máté ***** válasza:

#6! Miután kiírtam a választ nekem is eszembe jutott, hogy a Fibonacci számok nem feltétlenül jó példák. :)


De azért valljuk be elég furcsa lenne, ha felfedeznénk ilyen logikai rendet egy ismétlődő jelben az űrből...

2016. márc. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Wadmalac ***** válasza:
Én részemről azért a prímek mellett tenném le a voksot. Bár szerintem a pithagoraszi számhármas is eleget mondana.
2016. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Tislerics Máté ***** válasza:

Nekem is a prím számos verzió tetszik jobban.


Fontos lehet hozzátenni még azt, hogy valahogy függetleníteniük kell a jeleket, a számrendszereiktől és a saját "SI" mértékegységeiktől. Mivel azok nagyban eltérhetnek idegen civilizációkban. A prím számok esetén például lehetne pittyegésekkel: 2 pityegés, majd 3, majd 5, majd 7... Elmennének mondjuk 17-ig aztán előröl kezdenék.


Na ha ilyet dekódolnánk, az már bizonyára minden asztrofizikus számára egyértelmű jelzés lenne.

2016. márc. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!