Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Teleszkópót szeretnék vásároln...

Teleszkópót szeretnék vásárolni, mint kezdő égkutató, a lent említett két teleszkóp közül melyiket ajánlanátok? 1.130/650 SkyWatcher Newton EQ2 mechanikán 2. Celestron AstroMaster 114 EQ

Figyelt kérdés
Érdekelnek: Hold (jó felbontásban), bolygóink, csillagok, ködök, galaxisok. Ezt a két típust néztem ki, de nem tudom, hogy az olcsóbb is megfelelne-e az igényeimnek! Ha valaki tényleg ért hozzá, netán van neki ilyen teleszkópja, segítsem nekem! Nem szeretnék ennél olcsóbb eszközt, mivel hosszú távra tervezek vele.
2016. jan. 25. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a SkyWatchert venném meg e kettő közül.
2016. jan. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És a Maksutov vagy a Budapest Távcső Centrum boltokban vegyél távcsövet, ha beírod ezt a két nevet a keresőbe, kiadja a netes honlapokat is, ott még további bő választék közül is válogathatsz, illetve elég sok információt olvashatsz a távcsövekről is.
2016. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kezdőként nem érdemes hosszú távra tervezni, mert nem tudod, mi fog érdekelni, milyen irányban akarsz továbbmenni. Úgyhogy első távcsőnek érdemes egy egyszerű, olcsó általános távcsövet venni, ami már elég jó egy alap mélyegezéshez is.
2016. jan. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Talintulli - Tudnál mondani egy olyan teleszkópot, ami megfelel ennek a kritériumnak?
2016. jan. 26. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!