Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vettem króm-sprayt és egyáltal...

Vettem króm-sprayt és egyáltalán nem hasonlít a krómra csak színre. Tükröződése szinte semmi, mert magamat nemlátom benne csak némi fényt! Ez a krómspray alapból ilyen, vagy csak rosszat vettem?

Figyelt kérdés

(Mert volt aki azt írta, hogy 90% ig ugyanaz, mint az igazi króm. Bár sokkal hamarabb kopik) Mit tegyek?

Am az van ráírva, hogy akrill festék-króm. Lehetséges, hogy nemjót vettem, vagy ez ilyen?? Ha esetleg létezik olyan spray, ami télleg nagyon hasonlít a krómra tükröződés szempontjából és valaki már használt is olyat és tapasztalatból tudja, akkor legyen szíves és írja mega nevét!


2010. ápr. 14. 23:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nos, igen, ezt kályhaezüstnek hívják. Minden krómhatásúnak hirdetett spray ilyen. Ha festéssel szeretnél a krómozáshoz hasonló felületet elérni, azt a krómfestés nevezetű, jóval bonyolultabb eljárással teheted meg.
2010. ápr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan gondolsz olyat el hogy sprayvel elérhetsz egy elektrolitikus krómozással egyenértékű felületet? A króm egy nagyon kemény fém fújással nem lehet felületet bevonni vele semmiképp.
2010. ápr. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
100%
Nem is hallottam még ilyenről, hogy "krómspray". Mi maradunk az eredeti, minőségi krómozásnál. Mondjuk az időigényesebb, mint a lefújom spray-vel és kész is. Az időigényességen túl pedig pár 10 ezer Ft-tal drágább is...
2010. ápr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

A gond a felülettel és magával a szórással kapcsolatos. Ha a felület teljesen sima (értsd: tükröző) és a felhordás teljesen egyenletes, akkor olyan lesz a felület mint a tükör.


De azt remélem te sem gondoltad komolyan, hogy SZÓRÁSSAL, és mindenféle csiszolás és polírozás nélkül tökéletesen egyenletes felületet tudsz kialakítani ... Marad a galvanizálás, tetszik vagy sem.


maci

2010. ápr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem képzeltem azt, hogy ilyen kemény fémet szórással lehet ráfújni akármire is, csak írták páran hogy van ilyen spray, ami majdnem ugyan olyan hatású mint a króm! Próbáltam már olyan felületen is ami hasonló felület, szval sima és tükröző is mint a króm...ráfújtam és csak elmattult az alattalévő felülethez képest :(
2010. ápr. 15. 22:06
 6/31 anonim ***** válasza:

Nagyon pöpec aládolgozás kell ahhoz, hogy a krómfesték valóban krómhatású legyen. És ügyesen kell felszórni is.

Hiába krómfesték, ha érdes alatta a felület és még a festék is megfolyik. Semmit nem ér akkor. Ez kicsit már az autófényezési technológiákkal rokonítható.

2010. ápr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Ráadásul itt krómszínű akrilfestékről van szó, ami eleve nem fog úgy csillogni mint a króm, mert egy akrilbázisú, színezett műanyagbevonat képződik a festés helyén.
2010. ápr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 dreamboy válasza:

A kérdező kérdése jogos, és nem kapott teljes választ.

Az a bizonyos "krómspray" valóban egy jó minőségű ezüst festék, és persze a kupakja nem avval készült, amit a dobozban megvásárolsz :) de azért ne gondoljuk, hogy minden kis műanyag kacat, bonyolult galvanizálási eljáráson megy át kezdve a zuhanyrózsátol sok kis kacatig. eleve a műanyagot elektromosan vezetővé kell tenni, hogy krómozni lehessen. létezik egy víz bázisú festék keressetek rá a chromdesign szóra, és evvel valóban a krómozást szinte 100 ig megközelítő felület érhető el, bármilyen anyagon. úgy tudom egyébként nálunk is lehet kapni ezt a festéket, és a német ebay on is láttam már. de ha valaki pontosan tudja hol lehet venni, és mennyiért, kérem ossza meg velünk. mert lehet festékszóróval "krómozni " csak be kell szerezni ezt a bizonyos festéket.

2011. ápr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 dreamboy válasza:

és aki kételkedne,hogy festékszóróval "krómozni " lehet szinte bármit íme egy video:

[link]


hazánkban 1 kilós kiszerelésben lehet kapni alapozót, magát a króm festéket és egy fedőlakkot edzővel, természetesen sajnos csak szettben, potom 130 ezer Huf + áfáért.

ez a mennyiség egy kezdő vállalkozásnak is elég induláshoz, ha valaki tudja, hol lehet kisebb mennyiségben megvenni, mindenképp ossza meg velünk. thanks :)

2011. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:

Hát sajnos a króm sprayk semmit sem érnek én megcsináltattam a kocsim műanyag belső elemeit, és az alufelniket velük: www.chromedesign.hu nagyon profi lett a festékek meg sem közelítik ezt a hatást minden tényleg mintha krómozva lenne!

Ez az eljárás nem egy egyszerű fényezés elég bonyolult ahogy fújják nagyon sok réteget visznek föl az alapra.

Remélem tudtam segíteni!

2012. márc. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!